PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Krościenko n.D.

Wiadomości

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Krościenku

Poniedziałek, 1 czerwca 2015 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w KrościenkuJak co roku Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu Szkolnego był imprezą bardzo oczekiwana przez uczniów krościeńskiej podstawówki. Dzień ten dostarcza wiele atrakcji i radosnych przeżyć. Celami wydarzenia są: integracja podczas gier i zabaw sportowych uczniów w różnym wieku, wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej, wdrażanie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego oraz edukacja poprzez zabawę.


Oprócz tradycyjnych dyscyplin sportowych takich jak piłka nożna w programie imprezy znalazła się cała gama zabaw i konkurencji, spośród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Można było sprawdzić się w "piłce dmuchanej"- konkurencji polegającej na precyzyjnym przedmuchiwaniu rurką piłeczki ping-pongowej  do bramki przeciwnika na specjalnie przygotowanych stołach. Były na przykład "wyścigi braci syjamskich", polegające na synchronicznym pokonywaniu toru przeszkód przez dwuosobowe drużyny, których zawodnicy związani byli ze sobą szarfami  na wysokości kostek. Z kolei zabawa "poszukiwacze skarbów" polegała na szybkim orientowaniu się i zbieraniu przedmiotów z zawiązanymi oczami. Były także zmagania mini hokeja oraz konkurencje wymagające szybkości i celnego rzucania.

W konkurencji "poszukiwacze skarbów" zwyciężyła Aleksandra Waligóra z klasy IVb, drugie miejsce zajęła Agnieszka Potaśnik z klasy Vb, na trzeciej pozycji znalazła się Katarzyna Czepiel z klasy Va.  W "piłce dmuchanej" pierwsze miejsce zajęła Gabriela Dyda z klasy Va, drugie miejsce zajęła Julia Zachwieja z klasy IVb na miejscu trzecim znalazła się Marcelina Staszewska z klasy Va. W "mini hokeju" zwyciężył Artur Kołek z klasy Va przed Kacprem Gabrysiem z klasy Va i Filipem Czerwcem z klasy IVa. Na szczudłach najdalej doszedł Michał Kacwin z klasy IVa, kolejne miesca zajęły: Klara Głuc z klasy Vb i Karolina Kwiatek z klasy IVa.

W rywalizacji "braci syjamskich" zwyciężyła drużyna: Kacper Gabryś i Daniel Klos (klasa Va) drugie miejsce wywalczyła drużyna: Magdalena Dyda, Sara Dyda (klasa IVb), dyplom za trzecie miejsce otrzymali: Michał Kacwin i Oliwier Ligas (klasa IVa). W dyscyplinie "rzut do celu" najwięcej punktów uzyskał Jakub Bednarczyk z klasy Vb, kolejne miejsca zdobyli: Patrycja Polaczyk z klasy Va, Jakub Zachwieja z klasy IVa i Karolina Kwiatek z klasy IVa. W turnieju klas w piłkę nożną zwyciężyła drużyna klasy IVa przed drużynami z klas VB i Va.

Młodsze klasy rozpoczęły Dzień Dziecka od obejrzenia ciekawego spektaklu "Zdrowy Czerwony Kapturek". Przedstawienie zostało przygotowane przez koło teatralne "Bajka" prowadzone przez Panią Iwonę Rysz.

Klasy szóste w tym czasie odwiedziły m.in. Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n.D. Wzięły tam czynny udział w Dniu Zdrowia. Uczniowie Zespołu Szkół przygotowali dla młodszych kolegów m.in. prezentacje filmu, rozgrywki sportowe i degustacje zdrowej żywności.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Spinka góralska VIISpinka góralska VIIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.