PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Limanowa

Zaproszenia

Weekend w Limanowej pod znakiem Mistrzostw Polski Amatorów PZN

Sobota, 5 marca 2011 r.
Autor: AKS

Weekend w Limanowej pod znakiem Mistrzostw Polski Amatorów PZNKapryśna zima spowodowała, że zaplanowane na 22 stycznia zawody nie odbyły się. By nadrobić zaległości w rywalizacji, uczestnicy Mistrzostw Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim w sobotę 5 marca spotkają się u stóp Łysej Góry w Limanowej. Impreza jest częścią projektu TAURON Bachleda Ski, którego celem jest wskrzeszenie polskiego narciarstwa zjazdowego.


Łysa Góra wznosi się na wysokość 781 m n.p.m. i jest częścią pasma Beskidu Wyspowego. Stacja narciarska usytuowana jest na jej północnych zboczach. Zawody tradycyjnie rozegrane zostaną w konkurencji slalom gigant, a ich areną będzie górna część trasy posiadająca homologację FIS. Aktualne warunki w ośrodku narciarskim na Łysej Górze sprzyjają organizatorom - stoki są pokrytem ponad metrową warstwą śniegu i nic nie powinno przeszkodzić w przeprowadzeniu imprezy.

Zawodnicy będą zmagać się w ramach siedmiu kategorii wiekowych. Najlepszych ośmiu w każdej z nich uzyska prawo do startu w finale Mistrzostw Polski Amatorów PZN, który odbędzie się 25 marca w Kluszkowcach.

Imprezy amatorskie to według pomysłodawcy projektu TAURON Bachleda Ski Andrzeja Bachledy – Curusia ważny element odbudowy polskiego narciarstwa. To właśnie dzięki starszym amatorom młodzież zaraża się narciarską pasją. Projekt ten składa się także z serii zawodów dla młodych zawodników TAURON Energy Ski Cup oraz programu treningowego dla najzdolniejszych z nich o nazwie TAURON OlimpijSki. Ostatnim filarem akcji jest wsparcie przez TAURON Polska Energia S.A. najważniejszej narciarskiej imprezy w Polsce jaką są Mistrzostw Polski Seniorów PZN.

Więcej informacji o kolejnych odsłonach akcji TAURON Bachleda Ski na www.tauronbachledaski.pl  oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.