PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Limanowa

Zaproszenia

Weekend w Limanowej pod znakiem Mistrzostw Polski Amatorów PZN

Sobota, 5 marca 2011 r.
Autor: AKS

Weekend w Limanowej pod znakiem Mistrzostw Polski Amatorów PZNKapryśna zima spowodowała, że zaplanowane na 22 stycznia zawody nie odbyły się. By nadrobić zaległości w rywalizacji, uczestnicy Mistrzostw Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim w sobotę 5 marca spotkają się u stóp Łysej Góry w Limanowej. Impreza jest częścią projektu TAURON Bachleda Ski, którego celem jest wskrzeszenie polskiego narciarstwa zjazdowego.


Łysa Góra wznosi się na wysokość 781 m n.p.m. i jest częścią pasma Beskidu Wyspowego. Stacja narciarska usytuowana jest na jej północnych zboczach. Zawody tradycyjnie rozegrane zostaną w konkurencji slalom gigant, a ich areną będzie górna część trasy posiadająca homologację FIS. Aktualne warunki w ośrodku narciarskim na Łysej Górze sprzyjają organizatorom - stoki są pokrytem ponad metrową warstwą śniegu i nic nie powinno przeszkodzić w przeprowadzeniu imprezy.

Zawodnicy będą zmagać się w ramach siedmiu kategorii wiekowych. Najlepszych ośmiu w każdej z nich uzyska prawo do startu w finale Mistrzostw Polski Amatorów PZN, który odbędzie się 25 marca w Kluszkowcach.

Imprezy amatorskie to według pomysłodawcy projektu TAURON Bachleda Ski Andrzeja Bachledy – Curusia ważny element odbudowy polskiego narciarstwa. To właśnie dzięki starszym amatorom młodzież zaraża się narciarską pasją. Projekt ten składa się także z serii zawodów dla młodych zawodników TAURON Energy Ski Cup oraz programu treningowego dla najzdolniejszych z nich o nazwie TAURON OlimpijSki. Ostatnim filarem akcji jest wsparcie przez TAURON Polska Energia S.A. najważniejszej narciarskiej imprezy w Polsce jaką są Mistrzostw Polski Seniorów PZN.

Więcej informacji o kolejnych odsłonach akcji TAURON Bachleda Ski na www.tauronbachledaski.pl  oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.