Nowy Targ
Kultura
Wieczysty po raz trzeci w Nowym Targu
Autor: Piotr Rayski-Pawlik
68 par tanecznych wzięło udział w III Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego im. prof. Mariana Wieczystego, który w minioną sobotę został zorganizowany przez Szkołę i Klub Tańca Towarzyskiego „Hart” oraz Urząd Miasta Nowego Targu. Tancerze rywalizowali o prestiżowe nagrody w kategoriach hobby i senior.
Honorowy patronat nad turniejem objęli Burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz oraz Senator RP prof. Stanisław Hodorowicz. - Bez wsparcia miasta organizacja turnieju nie byłaby w ogóle możliwa – podkreślał na konferencji prasowej przed turniejem Leszek Kusiak, prezes Klubu „Hart”. Turniej cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Przyjechały pary z całej Polski.
Puchar prof. Wieczystego to najbardziej prestiżowa impreza w Polsce. Sam fundator nagrody skodyfikował układy taneczne, a w zorganizowanym konkursie zaproponował rewolucyjną wówczas metodę oceny par w poszczególnych tańcach. - Postawiłem wszystko na jedną kartę, swój autorytet, swoje osiągnięcia i swoje nazwisko – powiedział podczas otwarcia pierwszego turnieju. - Wy przekonaliście mnie, że warto to robić i dlatego dzisiaj mam prawo sądzić, że pamięć Wasza po mnie szybko nie wyschnie – przewidział wówczas nieżyjący od 26 lat profesor.
- Bransoletka Purpurosa
Bransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz. 65 zł - Grafika Folk w ramce XIII
Grafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...55 zł - Kamizelka
Kamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm. 80 zł
Wieczysty po raz trzeci w Nowym TarguAutor zdjęć: Piotr Rayski-Pawlikobejrzyj galerię
Liczba zdjęć: 3



