PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Orawka

Zaproszenia

Koncert w Orawce

Sobota, 28 sierpnia 2010 r.
Autor: AKS

Koncert w OrawceMałopolska Organizacja Turystyczna serdecznie zaprasza do Orawki na koncert Polifonia di legno, organizowany przy współpracy z parafią św. Jana Chrzciciela. 28 sierpnia o godz. 19.00. w kościele pod tym samym wezwaniem kunszt dawnej polifonii zaprezentuje OCTAVA ensemble.


Wydarzenie jest częścią cyklu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”, który organizowany jest już po raz czwarty!
Na cykl składa się 12 koncertów, które odbywają się przez całe lato na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.
Informacje o projekcie znaleźć można na stronie: www.drewniana.malopolska.pl

Wstęp wolny!

Wystąpi OCTAVA ensemble w składzie:
Anna Magiera (sopran)
Agnieszka Drabent (sopran)
Małgorzata Langer – Król (alt)
Łukasz Dulewicz (alt)
Zygmunt Magiera (tenor)
Marek Opaska (tenor)
Bartłomiej Pollak (bas)
Marcin Wróbel (bas)

W programie:

G. G. Gorczycki, O. Vecchi, T. Weelkes, C. Monteverdi, G. Croce, A. Striggio, O. di Lasso, J. des Pres.
OCTAVA ensemble to jeden z najciekawszych polskich zespołów wokalnych młodego pokolenia. Posiada w swoim repertuarze utwory z zakresu wszystkich stylów oraz epok, począwszy od muzyki średniowiecza, aż po twórczość kompozytorów współczesnych. W swoich poszukiwaniach muzycznych zespół nie stroni także od wykonawstwa utworów z pogranicza jazzu i muzyki rozrywkowej.

Zespół jest laureatem najważniejszych ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali oraz konkursów chóralnych, między innymi zdobył Grand Prix 39’ edycji „Legnica Cantat” oraz Grand Prix 10’ edycji „Cantio Lodziensis”. W dorobku zespołu znalazły się prawykonania licznych dzieł polskich oraz zagranicznych kompozytorów. W 2010 r. otrzymał nominację do nagrody FRYDERYKA za nagranie zapomnianego dzieła Bartłomieja Pękiela „Missa Pulcherrima”. Pierwsza płyta oktetu została wydana na wiosnę 2010 r. przez prestiżową wytwórnię fonograficzną DUX, zbierając entuzjastyczne recenzje.

Kierownictwo artystyczne nad zespołem sprawuje Zygmunt Magiera, kierownik artystyczny zespołu śpiewaków Cappelli Cracoviensis.

Podczas koncertu prowadzona będzie kwesta na rzecz obiektów znajdujących się na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, które uległy zniszczeniu podczas powodzi.

Organizator:

Małopolska Organizacja Turystyczna
31-028 Kraków, ul. św. Krzyża 14

Zobacz w naszym sklepie:
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    30 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.