PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Orawka

Zaproszenia

Koncert w Orawce

Sobota, 28 sierpnia 2010 r.
Autor: AKS

Koncert w OrawceMałopolska Organizacja Turystyczna serdecznie zaprasza do Orawki na koncert Polifonia di legno, organizowany przy współpracy z parafią św. Jana Chrzciciela. 28 sierpnia o godz. 19.00. w kościele pod tym samym wezwaniem kunszt dawnej polifonii zaprezentuje OCTAVA ensemble.


Wydarzenie jest częścią cyklu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”, który organizowany jest już po raz czwarty!
Na cykl składa się 12 koncertów, które odbywają się przez całe lato na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.
Informacje o projekcie znaleźć można na stronie: www.drewniana.malopolska.pl

Wstęp wolny!

Wystąpi OCTAVA ensemble w składzie:
Anna Magiera (sopran)
Agnieszka Drabent (sopran)
Małgorzata Langer – Król (alt)
Łukasz Dulewicz (alt)
Zygmunt Magiera (tenor)
Marek Opaska (tenor)
Bartłomiej Pollak (bas)
Marcin Wróbel (bas)

W programie:

G. G. Gorczycki, O. Vecchi, T. Weelkes, C. Monteverdi, G. Croce, A. Striggio, O. di Lasso, J. des Pres.
OCTAVA ensemble to jeden z najciekawszych polskich zespołów wokalnych młodego pokolenia. Posiada w swoim repertuarze utwory z zakresu wszystkich stylów oraz epok, począwszy od muzyki średniowiecza, aż po twórczość kompozytorów współczesnych. W swoich poszukiwaniach muzycznych zespół nie stroni także od wykonawstwa utworów z pogranicza jazzu i muzyki rozrywkowej.

Zespół jest laureatem najważniejszych ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali oraz konkursów chóralnych, między innymi zdobył Grand Prix 39’ edycji „Legnica Cantat” oraz Grand Prix 10’ edycji „Cantio Lodziensis”. W dorobku zespołu znalazły się prawykonania licznych dzieł polskich oraz zagranicznych kompozytorów. W 2010 r. otrzymał nominację do nagrody FRYDERYKA za nagranie zapomnianego dzieła Bartłomieja Pękiela „Missa Pulcherrima”. Pierwsza płyta oktetu została wydana na wiosnę 2010 r. przez prestiżową wytwórnię fonograficzną DUX, zbierając entuzjastyczne recenzje.

Kierownictwo artystyczne nad zespołem sprawuje Zygmunt Magiera, kierownik artystyczny zespołu śpiewaków Cappelli Cracoviensis.

Podczas koncertu prowadzona będzie kwesta na rzecz obiektów znajdujących się na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, które uległy zniszczeniu podczas powodzi.

Organizator:

Małopolska Organizacja Turystyczna
31-028 Kraków, ul. św. Krzyża 14

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IIIKorale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm.
    70 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.