PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Poronin

Kultura

Patronat medialny WATRA

Lato w teatrze trwa

Środa, 11 lipca 2012 r.
Autor: AKS

fot. Rafał Malinowski„Trzęsie się na mięsie mucha w kredensie”- od takiej rozgrzewki językowej zaczynają się poranne zajęcia teatralne w GOK-u. Już drugi tydzień trwają w Poroninie warsztaty pod hasłem Lato w Teatrze. Dwadzieścioro dzieci podzielonych na grupy, pod okiem instruktorów przygotowuje spektakl p.t. „Wariacje antyczne”, na podstawie dramatów Sofoklesa „Król Edyp” i „Antygona”. Podczas zajęć plastycznych, prowadzonych przez Katarzynę Poniecką, powstają nie tylko antyczne wazy, maski i tabliczki z gliny, które będą tworzyć scenografię, ale również kostiumy.


W tym samym czasie na zajęciach teatralnych dzieci grają w niewidzialną piłkę, tworzą rzeźby z kolegów, improwizują na zadany temat. Ich wyobraźnię pobudzają aktorzy Joanna Król i Bartłomiej Chowaniec. W świat antyku z humorem wprowadza ich filozof Mieszko Chowaniec.

Dzieci sprzed tygodnia to już nie te same dzieci - to młodzi artyści, którzy coraz piękniej malują i lepią z gliny, coraz odważniej wchodzą na scenę, coraz chętniej improwizują. Projekt Lato w Teatrze rozwija ich kreatywność, a instruktorzy jedynie pomagają odkryć głęboko ukryte talenty i pasje. Wielu z nich już dziś pyta o kolejną edycję i nie żałuje spędzonego wspólnie z rówieśnikami  czasu. Efekt ich dwutygodniowej pracy będziemy mogli zobaczyć już 16 i 17 lipca o godzinie 19 w auli Zespołu Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie. Wstęp wolny. Dla chętnych odbycia podróży w czasy odległego antyku te spektakle to pozycja obowiązkowa!   

Więcej na: www.lwtporonin2012.blogspot.com

Organizator: http://hoboartfoundation.blogspot.com/

Na Facebook’u: Lato w teatrze Poronin 2012

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.