PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

Majeranki wróciły z Włoch...

Niedziela, 20 grudnia 2009 r.
Autor: Dorota Majerczyk

Majeranki wróciły z Włoch...Dziecięcy Zespół Regionalny Majeranki działający przy Stowarzyszeniu Miłośników Kultury Ludowej w Rabce-Zdroju już po raz trzeci odwiedził Włochy. Zespół pojechał do Rzymu na zaproszenie Jarosława Mikołajewskiego Dyrektora Instytutu Polskiego. Pierwszy koncert odbył się 11 grudnia w Ambasadzie RP w Rzymie podczas opłatka dla włoskiej polonii.


Był to wieczór wyjątkowy, na którym wręczono odznaczenie państwowe przyznane przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Ks. Marianowi Burniakowi za jego zasługi oraz długoletnią pracę na rzecz Polonii. 12 grudnia rano w grotach watykańskich Majeranki uczestniczyły we mszy świętej odprawionej przez Ks. dr. Piotra Studnickiego w Kaplicy Węgierskiej. Dzieci zwiedziły Bazylikę Św. Piotra oraz inne kaplice w tym polską pw Matki Boskiej Częstochowskiej. Najbardziej wzruszającym momentem była modlitwa i śpiew przy grobie Ojca Świętego Jana Pawła II. Piękna pogoda zachęcała do zwiedzania miasta. Trasa wiodła od Colloseum aż po Schody Hiszpańskie. Wieczorem w kościele Santa Maria in Vallicella odbył się główny koncert "Kolęd i Pastorałek" w wykonaniu Majeranków. Dzieci spisały się na medal. Gratulacjom nie było końca. Organizatorem koncertu był Instytut Polski w Rzymie natomiast patronat nad imprezą sprawowała Ambasada RP w Rzymie. 13 grudnia wcześnie rano Majeranki udały się w podróż do sanktuarium Ojca Pio w San Giovanni Rotondo. Ostatni dzień pobytu we Włoszech nie mógł się zakończyć gdzie indziej tylko u Św. Franciszka w Asyżu. Serdeczne podziękowania kierujemy do kierowców, Pana Wojciecha Jarosza i Piotra Dziechciowskiego za bezpieczną podróż a także do Kanclerza WSEZ w Łodzi Dr Zbigniewa Domżała za finansowe wsparcie wyjazdu.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.