PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

TRIOLKOWE KOLĘDOWANIE

Środa, 1 lutego 2017 r.
Autor: Mariola Maria Burcan

TRIOLKOWE KOLĘDOWANIEJak co roku, już od 34 lat, Triolki zwieńczyły okres kolędowania spotkaniem z rodzinami, znajomymi, mieszkańcami Rabki i okolic na koncercie „TRIOLKOWE KOLĘDOWANIE” w Galerii Pod Aniołem. To najmilsze z wydarzeń we wspólnym śpiewie najpiękniejszych z pieśni, jakimi są polskie kolędy. Wszyscy niemal uczniowie Pracowni Muzycznej Triolki Rabka-Zdrój przy Powiatowym Centrum Kultury Nowy Targ mieli okazję zaprezentować się w kolędach i pastorałkach w nowych aranżacjach oraz w nowych pieśniach świątecznych, kompozycjach Piotra Burcana. Nowicjusze świetnie zadebiutowali.


W tym pięknym czasie Świąt Bożego Narodzenia i śpiewania kolęd młodzi artyści Pracowni wyróżnili się już wcześniej w tematycznych konkursach, i w koncertach. Zespół Triola zdobył II nagrodę na Festiwalu Kolęd – Kraków ‘2017.
Pracownia Triolki kształci wokalnie, właśnie już ponad 34 lata, dzieci i młodzież w wieku od 5 do 20 lat, pod kierunkiem nauczycieli muzyki i teatru Marioli i Piotra Burcan.

Bardzo utalentowani adepci  sztuki wokalnej to uczniowie szkół nie tylko z Rabki-Zdrój, ale także z okolic Nowego Targu, Mszany Dolnej czy Jordanowa. Koncert  34. „Triolkowe Kolędowanie” zaszczycili swą obecnością m. in.: radna Elżbieta Szarawara, dyrektor Jarosław Mazur, wielu przyjaciół i fanów Triolek oraz rodziny wykonawców. W organizacji pomógł Miejski Ośrodek Kultury Rabka-Zdrój a także akustyk Stanisław Mysza. W imieniu młodych artystów i ich rodziców serdecznie wszystkim dziękujemy.

W koncercie swe talenty wokalne zaprezentowali:
Milenka Filas lat 6, Wojtuś Zduniewicz lat 6, Zosia Wójcikiewicz lat 7, Paweł Zduniewicz lat 8, Julia Setlak lat 10, Michał Zduniewicz lat 10,  Wojciech Hanusiak lat 11, Lidia Latawiec lat 11, Martyna Majda lat 11, Karolina Miśkowiec lat 11, Żaklina Stróżak lat 11, Zuzanna Wójcikiewicz lat 11, Zuzanna Byczyk lat 12, Grzegorz Pazdur lat 13, Karolina Szczurowska lat 14, Aleksandra Wąchała lat 15, Sara Kuczaik lat 15, Zuzanna Potoniec lat 15, Wioleta Kuczaj lat 15, Małgorzata Piekarczyk lat 16.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Portfel IIPortfel IIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Brązowy...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.