PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Zaproszenia

XI Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy

Sobota, 16 lipca 2011 r.
Autor: Czesław Bajer

XI Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej KrowyNadchodzi dzień prawdy! Czy Ktoś pokona mistrza? Czy padnie nowy rekord Polski? Wielu zastanawia się nad aktualną formą Stanisława Budzenia! Przyjedź w sobotę 16 lipca do Rabkolandu, do Rabki-Zdroju i, jeśli się nie boisz, stań w szranki z rekordzistą i mistrzem Polski! Mleka nie zabraknie. Ciebie też nie może!


W ubiegłym roku I miejsce zajął pięciokrotny mistrz Polski Stanisław Budzeń. Rekordzista Polski z 2007 roku poprawił swój najlepszy wynik o 300 ml i wydoił 3300 ml w ciągu jednej minuty. Tuż za nim uplasował się Grzegorz Sobótek z wynikiem 2950 ml, a trzeci w stawce był Kazimierz Kapłon, który wydoiwszy 2800 ml otrzymał tytuł II wicemistrza Polski. Zawodnicy z podium poza pucharem, dyplomem i gwarantowanym wpisem do bieżącego, X wydania księgi Polskie Rekordy i Osobliwości otrzymali nagrody pieniężne i zapas mleka Hej! z Zakładu Produkcji Mleczarskiej z Nowego Targu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Radomsko.

Już 16 lipca na Placu Rekordów w Rodzinnym Parku Rozrywki Rabkoland w Rabce-Zdroju odbędą się XI Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy.

Jak co roku imprezę organizuje Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych wraz z Zakładem Produkcji Mleczarskiej z Nowego Targu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Radomsko, producentem mleka „Hej 3,8%” oraz Parkiem Rozrywki i Edukacji Rabkoland.

Rekord wynosi 3300 ml i należy do Stanisława Budzenia z Łowicza.

A teraz trochę informacji o naszej krówce:

- Sztuczna krowa łaciata o imieniu „Robcula” jeździ niemal po całej Polsce na różnego rodzaju festyny, pikniki czy imprezy firmowe.

- Występowała w telewizji, na scenach, mówiono o niej w radio oraz pisano w tytułach ogólnopolskich, regionalnych oraz na stronach internetowych.

- Pojemność zbiornika w sztucznej krowie to 15 litrów mleka.

Podczas XI mistrzostw dojone będzie, jak co roku, mleko Hej 3,8% uznawane przez dzieci na Podhalu za najsmaczniejsze.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwać będzie Krowi Doktor, przedstawiciele Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych przy współudziale sędziów cyckowych.

Nagrody:

I miejsce - Tytuł mistrza Polski 2011, 300 zł, puchar, dyplom, wpis do księgi Polskie Rekordy i Osobliwości, nagroda rzeczowa

II miejsce - Tytuł I wicemistrza Polski, 200 zł, puchar, dyplom, wpis do księgi Polskie Rekordy i Osobliwości, nagroda rzeczowa

III miejsce - Tytuł II wicemistrza Polski, 100 zł, puchar, dyplom, wpis do księgi Polskie Rekordy i Osobliwości, nagroda rzeczowa

IV-X miejsca - Dyplom dojarza, XI księgę Rabkolandu - Polskie Rekordy i Osobliwości.

Przebieg imprezy:

- Mistrzostwa odbędą się w dniu 16 lipca 2011r.(sobota) w godzinach od 14.00-16.00,

- Zapisy w tym dniu od godz. 12.00 do 14.00 w wyznaczonym miejscu na terenie parku.

- Uczestnikiem może być osoba, która ukończyła 14 rok życia.

- Maksymalna liczba uczestników to 50 osób.

- Zawodnikom zostaną przydzielone numery startowe.

- Uczestnik przed dojeniem myje ręce na specjalnie do tego przygotowanym stanowisku oznaczonym „myj ręce przed dojeniem”, następnie zasiada na zydlu, specjalnej ryczce dojarza, i na sygnał prowadzącego zaczyna doić.

- Dojenie trwa 1 minutę. Czas pokazuje duży zegar.

- Na sygnał stop zawodnik przerywa dojenie.

- Krowi doktor z wiaderka przelewa mleko do menzurki i odczytuje wynik.

- Mleko wraca do pojemnika w sztucznej krowie.

- Mistrzem zostaje osoba, która wydoi największą ilość mleka.

- Dozwolone jest dojenie dowolną techniką z wszystkich czterech wymion na siedząco, klęcząco lub w pozycji kucznej.

- Niewłaściwe zachowanie się dojarza np. szarpanie wymionami, wstrząsanie krową itp. powoduje natychmiastowe przerwanie uczestnictwa.

- Około godziny 16.15 nastąpi uroczyste wręczenie nagród.

Bliższych informacji udziela Czesław Bajer Naczelny Kontroler Rekordów Podhala - Tel. kom. 721 820 640.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.