Tatry
Kultura
III spotkanie w Dolinie Olczyskiej
Niedziela, 4 sierpnia 2013 r.
Autor: Maciej Stasiński
Autor: Maciej Stasiński
W Dolinie Olczyskiej w Tatrach odbyło się spotkanie rodów góralskich, które w minionych latach zajmowały się pasterstwem na tamtejszej polanie. Wspominano dawne czasy, kiedy całe lato spędzano na hali wypasając krowy i owce. Ojciec Marcin Dąbkowicz OP z Sanktuarium na Wiktorówkach odprawił Mszę Św. w intencji wszystkich, którzy byli i są związani z Polaną Olczyską. Nie zabrakło muzyki, śpiewu i tańca. Organizatorem corocznych spotkań jest Związek Podhalan i Rada Sołecka wsi Suche. W serwisie Watra zapraszamy do obejrzenia foto-relacji przygotowanej przez Artura Marusarza.
Zobacz w naszym sklepie:
- Bransoletka "Z pirytem"
Bransoletka z fasetowanym pirytem, z perełkami rzecznymi, oraz z oliwek hematytowych. Obw. 20,5 cm. 50 zł - Spinka góralska XIX
Metalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z srebrną małą szarotką. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 15 cm. 260 zł - Baciarujciez chłopcy - Trebunie Tutki
Tradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują: Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...40 zł
Galerie zdjęć:



