PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Tatry

Zaproszenia

Zawody KW Zakopane „Budrem” w ski-alpinizmie 2011

Sobota, 26 marca 2011 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

Zawody KW Zakopane „Budrem” w ski-alpinizmie 2011Klub Wysokogórski Zakopane zaprasza na III. Zawody Klubu Wysokogórskiego Zakopane w ski-alpinizmie Berghaus Cup, które odbędą się w dniu 26 marca 2011 r. Zawody będą należały do cyklu „Berghaus Cup” Pucharu Polski amatorów w ski-alpinizmie.


Pełna nazwa zawodów: Zawody KW Zakopane „Budrem”w ski-alpinizmie 2011, IX. edycja cyklu „Berghaus Cup” Pucharu Polski Amatorów w narciarstwie wysokogórskim.Głównym sponsorem zawodów jest Pan Józef Hojda, Firma „Budrem”. Termin: 26 marca 2011 r.

Zawody Polskiego Związku Alpiznimu i KW Zakopane – były organizowane w latach 1963-1996 w rejonie Doliny Pięciu Stawów Polskich i Hali Gąsienicowej, a ich głównym organizatorem był KW Zakopane. Zawody te były organizowane w formie zjazdu terenowego np. z Przełęczy Schodki do Dolinki Pustej, czy z Gładkiej do Doliny Pięciu Stawów Polskich. W latach 1993-1996 zawodnicy rywalizowali też na trasie ski-alpinistycznej. Organizator KW Zakopane (Maciej Pawlikowski). Najambitniejsze zawody miały miejsce w roku 1993, kiedy to trasa prowadziła z Doliny Pięciu Stawów Polskich przez szczyt Świnicy, Skrajną Przełęcz, Murowaniec i Zawrat (wtedy kierownikiem trasy był znany ski-alpinista, przewodnik tatrzański i przewodnik IVBV, Piotr Konopka). W 2008 r. powrócono do organizacji zawodów ski-turowych przez KW Zakopane.

Zawody odbędą się na następującej trasie w kategorii amatorskiej: Wyżnia Kira Miętusia (start zawodników) – Zahradziska – Przysłop Miętusi – Wielka Polana Małołącka – Wyżnie – Przełęcz Kondracka – Kopa Kondracka (2004 m) – Przełęcz pod Kopą Kondracką – Suchy Wierch Kondracki – zjazd na Halę Kondratową i nartostradą do „esa” i do Kuźnic (meta). Limit czasowy na Przełęcz Kondracką 3 godziny.

Zawodnicy na trasie sportowej (z licencjami PZA) startują na trasie dłuższej: Wyżnia Kira Miętusia (start zawodników) – Zahradziska – Przysłop Miętusi – Wielka Polana Małołącka – Wyżnie – Przełęcz Kondracka – Kopa Kondracka (2004 m) – Przełęcz pod Kopą Kondracką – Suchy Wierch Kondracki – zjazd na Halę Kondratową i nartostradą do „esa” – stąd podchodzą na fokach trasą FIS II na Goryczkową (do szałasu) i zjeżdżają do „esa”, dalej do Kuźnic (meta). Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany trasy w zależności od warunków atmosferycznych. Jeżeli warunki nie pozwolą zawody zostaną rozegrane na trasie zastępczej, którą podamy 5 dni przed rozpoczęciem zawodów. Wyposażenie obowiązkowe zawodników w kategorii amatorskiej: narty do ski-alpinizmu, kijki, plecak, kask, raki, zestaw lawinowy: sonda, łopatka, detektor lawinowy. Kask należy mieć na głowie od startu do mety. Wyposażenie obowiązkowe dla zawodników w kategorii sportowej: narty do ski-alpinizmu, kijki, plecak, kask, raki, zestaw lawinowy: detektor lawinowy, łopata, sonda.

Wpisowe na zawody: 60 zł  

Program zawodów

26 marca 2011 r. – godzina 8.30 – wylot Doliny Kościeliskiej, Kiry, restauracja „Harnaś” - zamknięcie listy startowej, odprawa zawodników, podanie ostatecznej trasy zawodów.

9.15 – transport depozytów osobistych (depozyt na rzeczy osobiste otrzyma każdy z zawodników)

9.30 – przejście zawodników na start na Wyżniej Kirze Miętusiej

10.00 – start zawodników

14.30 – wspólny obiad w Kuźnicach w „Yurta Bar”, czyli Berghaus Party

16.00 – uroczyste rozdanie nagród

16.30 – losowanie atrakcyjnych nagród wśród wszystkich uczestników

Organizator: Klub Wysokogórski Zakopane

Kierownik zawodów: Wojciech Szatkowski

Kierownik trasy: Andrzej Śliwiński

Kontakt: zgłoszenia prosimy nadsyłać mailem na adres w.szatkowski@poczta.onet.pl lub tel. 0-606/978-257.

Główny sponsorzy zawodów: Pan Józef Hojda, Firma „Budrem” Euro-Invest i Berghaus.

Patronat medialny: Podhalański Serwis Informacyjny www.watra.pl

i Podhalański Serwis Sportowy www.podhale-sport.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.