PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Koncert Akademickiej Orkiestry Politechniki Łódzkiej w Zakopiańskim Centrum Edukacji

Poniedziałek, 14 grudnia 2009 r.
Autor: AKS

fot. Anna Karpiel-SembereckaW piątek w Zakopiańskim Centrum Edukacji im. H. Modrzejewskiej wystąpiła Akademicka Orkiestra Politechniki Łódzkiej pod batutą Jana Ryszarda Osmolińskiego.


Orkiestra wykonała m.in. utwory Dworzaka, Wieniawskiego, Debeussego oraz znane kompozycje muzyki filmowej. Młodzi kameraliści występują razem od 2005r. i koncertowali już w Watykanie, we Włoszech, na Ukrainie, Austii i wielu miastach Polski.
Orkiestra wystąpiła także w sobotę w kościele Świętego Krzyża w Zakopanem. Koncerty połączone były ze zbiórką na rzecz Polaków na Białorusi. Osoby chcące wesprzeć ten szczytny cel do 16 grudnia mogą się jeszcze zgłaszać do Zakopiańskiego Centrum Edukacji, gdzie będzie zbierana pomoc rzeczowa i finansowa.

Organizatorami wydarzenia byli: Parafia p.w. Świętego Krzyża, Tatrzański Klub Niezależnych, Zakopiańskie Centrum Edukacji im. H. Modrzejewskiej.


Adam Kitkowski: Dar Serca - tak mozna opisac dwa koncerty w wykonaniu Akademickiej Orkiestry Politechniki Łódzkiej, które odbyły się w Zakopanem pod batutą Ryszarda Jana Osmolińskiego. Pierwszy muzyczny wieczór miał miejsce 11 grudnia 2009r. w Zakopianskim Centrum Edukacji im. H. Modrzejewskiej. W programie młodzi muzycy zaproponowali utwory J. Pachelbela, G. Becce, A. Dworzaka oraz hity muzyki filmowej,np. temat z " Misji niemożliwej, Tango z obrazu "Zapach kobiety" czy Stinga "Anglik w Nowym Jorku"
Następnego dnia, juz w prawdziwie zimowej scenerii odbył się koncert w kościele św. Krzyża. Orkiesra również dała oprawę muzyczną mszy świętej, poprzedzającej koncert. Tym razem usłyszelismy w większosci utwory muzyki klasycznej, np[.H. Wieniawskiego,K. Sencanca,A Dworzaka. Publicznosc nagradzała wykonawców długimi brawami, prosząc o bis. Orkiestra zggrała na koniec utwór The Beatels ' Hej Jude". orkiestra kameralna z Łodzi byla na Podhalu drugi raz izamierza Przyjecha dz Zakopanego latem przyszłego roku.
Koncerty były ważną częścia przedsięwzięcia stowarzyszenia Tatrzanski Klub Niezależnych, które zbiera w tych dniach dary i datki na rzecz Polaków na Białorusi(zbiórka jeszcze trwa - patrz www. tkn. org.pl)

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.