PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Wystawa BZ WBK Press Foto 2009

Wtorek, 15 grudnia 2009 r.
Autor: AKS

Wystawa BZ WBK Press Foto 2009W Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem otwarto wystawę zdjęć laureatów konkursu BZ WBK Press Foto.


BZ WBK Press Foto 2009 to już piąta edycja ogólnopolskiego konkursu fotografii prasowej organizowanego przez Bank Zachodni WBK. Od samego początku patronem medialnym konkursu jest dziennik „Rzeczpospolita”. Głównym celem konkursu jest prezentacja najlepszej polskiej fotografii prasowej, która dokumentuje ważne problemy i wydarzenia społeczne tak w Polsce, jak i na świecie; pokazuje wszelkie aspekty życia społecznego - ciekawych ludzi, inicjatywy i wydarzenia. Konkurs jest też promocją idei humanitaryzmu oraz działań mających na celu wspieranie najuboższych grup społecznych. Celom tym służy między innymi specjalna nagroda przyznawana przez organizatora konkursu.
Do tegorocznej edycji BZ WBK Press Foto zgłoszono blisko 6 tysięcy zdjęć, nadesłanych przez 325 autorów w sześciu kategoriach: Cywilizacja, Portret, Społeczeństwo, Sport, Wydarzenia oraz Przyroda i Środowisko Naturalne. Prace oceniało jury w składzie: Anna Brzezińska z Polskiej Agencji Prasowej, Sławomir Kamiński z „Gazety Wyborczej", Wojciech Rzążewski z „Faktu", Waldemar Kompała z „Rzeczpospolitej" oraz Wolfgang Rattay z agencji ThomsonReuters - przewodniczący jury.
Główną nagrodę za Zdjęcie Roku w konkursie BZ WBK PRESS FOTO 2009 zdobył Wojciech Grzędziński z „NAPOimages/Dziennik”. Nagrodzone Zdjęcie Roku, które powstało na zlecenie „Dziennika”, przedstawia zrozpaczonego mężczyznę tulącego zwłoki swojego brata, zabitego podczas nalotu rosyjskiego lotnictwa na miasto Gori w Gruzji.
Wystawę można oglądać do 4 stycznia.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.