PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Modlitwa do anioła prostoty w Galerii Kancelarii

Niedziela, 20 grudnia 2009 r.
Autor: Piotr Kyc

Modlitwa do anioła prostoty w Galerii KancelariiZakopiańska Galeria Kancelaria prowadzona przez Państwa Mecenasów Małgorzatę Górbiel i Andrzeja Wróbla zaprosiła nas przed świętami na spotkanie z artystką malarką Małgorzatą Maćkowiak. Tematem piątkowej wystawy były Anioły. Te tajemnicze, skrzydlate postacie malowane pastelowymi poświatami, przybierające postać dziewczynek i kobiet zostały ożywione nie tylko wyobraźnią zaproszonych gości ale i paroma "anielskimi" wierszami Ewy Stadtmuller. Gdyby obydwie panie zachciały razem wydać pięknie ilustrowany zbiór wierszy, czy opowiadań klimatem i przedstawionymi światami uzupełniałyby się wyśmienicie.


Tymczasem są pochłonięte pracą na rzecz hospicjum. "Szczególnie Ewa bardzo jest zaangażowana. Z oddaniem biega do domów dzieci chorych, czyta im bajki, robi teatrzyki, rozmawia i dodaje ducha. Dla wielu specjalnie pisze bajki i na gorąco układa wierszyki. Jest niestrudzona i bardzo oddana sprawie...." - tak mówi o swojej znajomej pani Małgorzata.

Podczas wystawy można było nabyć piękne miniaturki - kartki autorstwa pani Małgorzaty. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na działalność Fundacji ALMA SPEI działającej na rzecz hospicjum domowego dla dzieci. Za zebrane pieniądze zostanie zakupiony materiał na warsztaty plastyczne, jakie artystka prowadzi dla dzieci.

Ostatnie w roku 2009 spotkanie w Galerii Kancelarii było również okazją do złożenie sobie życzeń. To był udany rok dla interesującej inicjatywy Pani Małgorzaty Górbiel i Andrzeja Wróbla. Życzymy kolejnego, równie ciekawego,bfitującego w interesujące wystawy i ciekawych ludzi oddanych swoim pasjom.

Każdy ma coś z anioła, tylko nie zawsze ma nam kto przypominać o tak prostych pytaniach istotnych, jak czyni to swoim cyklem o aniołach Małgorzata Maćkowiak. A więc przed świętami: Czy kupić sobie, czy komuś? Jak mądrze i jak najciszej pomóc drugiemu człowiekowi? Jak naśladować Anioły? Wychodząc z Galerii Kancelarii nie powinniśmy zostać z takimi pytaniami, ale już z konkretnym planem zbliżenia się do anielskości tak prostej i pięknej, jaka spogląda na nas z obrazów pani Małgorzaty. Zatem - do dzieła!

Fundacja ALMA SPEI (z łac. karmiąca nadzieją), to fundacja działająca na rzecz hospicjum domowego dla dzieci. Działa na terenie Małopolski. Ma statut organizacji pożytku publicznego. Jej celem jest niesienie pomocy nieuleczalnie i przewlekle chorym dzieciom oraz ich rodzinom. Obok działań o charakterze medycznym pomoc ta obejmuje również wspomagającą opiekę pedagogiczną. Najnowszym pomysłem pracowników fundacji i wspomagających ich wolontariuszy jest powołanie do życia "LATAJĄCEJ BIBLIOTEKI POD BIEDRONKĄ " która zaopatrywałaby chore dzieci nie tylko w ciekawe książeczki, ale i płyty z bajkami, pisemka czy gry edukacyjne. Stąd prośba - jeśli ktoś miałby w domu lektury, filmy czy gry, z których "wyrosły" już jego dzieci, prosimy o przekazanie tych skarbów naszej biblioteczce. Do pracy z naszymi maluchami potrzebne są także materiały plastyczne takie jak: farby, pędzle, kredki, papier kolorowy itp.
Z góry dziękujemy za okazaną nam pomoc.

Fundacja "ALMA SPEI"
ul. Narciarska 28/6 31-579 Kraków
NIP 6772252176 REGON 120074818
KRS 0000237645
Konto: BGŻ SA 08 2030 0045 1110 0000 0155 0700

Strona internetowa fundacji :
http://www.almaspei.pl/pl/

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.