PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Kiedy rozum śpi... Ogólnopolskie warsztaty interdyscyplinarne zakończone sukcesem uczniów Gimnazjum nr 1

Środa, 23 listopada 2011 r.
Autor: Anna Przekupień

Kiedy rozum śpi... Ogólnopolskie warsztaty interdyscyplinarne zakończone sukcesem uczniów Gimnazjum nr 1Od września Gimnazjum nr 1 uczestniczyło w projekcie zainaugurowanym przez Centralny Gabinet Edukacji Filmowej w Łodzi pod tytułem "Kiedy rozum śpi...". Jest to interdyscyplinarny projekt artystyczno-edukacyjny, łączący literaturę, teatr, plastykę, film i fotografię, skoncentrowany wokół zagadnień: intuicji, archetypu, symboliki i wolności w sztuce. Opiera się na animowaniu rozwoju kulturalnego i artystycznego uczestników poprzez nowatorskie formy wypowiedzi, jak np.: „sztuka mroku” czy „własne” techniki artystyczne.


Więcej o projekcie na stronie: http://rozum.palacmlodziezy.lodz.pl/

W Gimnazjum nr 1 poprowadziły go p. Beata Marchlik Hulbój z pomocą p. Anny Przekupień, które najpierw same uczestniczyły w zorganizowanych przez Gabinet Edukacji Filmowej warsztatach dla nauczycieli.

Uczniowie wzięli udział w cyklu 8 warsztatów artystycznych z wybranych dziedzin: sztuki plastyczne, film, fotografia i literatura. Efektem tych warsztatów są prace plastyczne i fotograficzne wysłane na konkurs.

Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni w ogólnopolskim projekcie plastyczno-literacko-filmowo-fortograficznym pt. "Kiedy rozum śpi..." zorganizowanym przez Centralny Gabinet Filmowy w Łodzi.

Wyróżnienia w konkursie plastycznym otrzymali:

Bonawentura Gut Romanowski, klasa III a

Asia Słodyczka, klasa Ia

Arkadia Mierzwińska, klasa II c

natomiast wyróżnienie w konkursie fotograficznym otrzymała

Kinga Naglak, klasa III a

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów na polu artystycznym!

9 grudnia w Łodzi w Domu Kultury im. J. Tuwima odbędzie się wręczenie nagród laureatom.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.