PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Promocja książki Macieja Pinkwarta w „Kolibie”

Poniedziałek, 28 listopada 2011 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

fot. Piotr Kyc25 listopada 2011 r. w Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w willi „Koliba” odbyła się promocja książki Macieja Pinkwarta „Przedwojenne Tatry, Zakopane i Podhale. Najpiękniejsze fotografie”. Książkę opublikowało Wydawnictwo RM, a na spotkaniu obecny był jego prezes Piotr Kierył. W wieczorze promocyjnym wzięło udział 120 osób.


„Koliba” wypełniła się po brzegi miłośnikami dawnego Zakopanego, z czasów Witkacego i Szymanowskiego – „pępka świata” – jak pisał o nim Rafał Malczewski. Spotkanie rozpoczęła dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Teresa Jabłońska. Maciej Pinkwart długo podpisywał egzemplarze swojej książki, a następnie zaprezentował „brudnopis” tej publikacji, okraszony jak zwykle ładną w jego wykonaniu opowieścią o Zakopanem tamtych lat: dobrym towarzystwie, które można tu było spotkać, ulicach, budynkach, a przede wszystkim ludziach Zakopanego. Opowiadał o pewnej epoce, którą można scharakteryzować słowami „narty – dancing – brydż”. Autor przedstawił podczas prezentacji multimedialnej różne, w większości dotąd niepublikowane fotografie Zakopanego z okresu międzywojennego, w tym między innymi unikatowe domy zbudowane w stylu zakopiańskim, tradycje kulturalne i sportowe miasta. Dodał wiele nieznanych ciekawostek. Można też było zakupić książkę w cenie promocyjnej. O popularności Macieja Pinkwarta pod Giewontem świadczy fakt, że wszystkie egzemplarze książki zostały w „Kolibie” sprzedane. Muzeum Tatrzańskie jest partnerem medialnym książki.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    90 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.