PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

Rozpoczął się 45. MFFZG w Zakopanem

Sobota, 24 sierpnia 2013 r.
Autor: Jadwiga Bojda

Rozpoczął się 45. MFFZG w ZakopanemRozpoczął się festiwal ziem górskich. Pierwszy dzień na festiwalowej wiosce za nami. Prym na dzisiejszym wydarzeniu wiodły konkursy z dorożkami w rolach głównych. Od godziny jedenastej, zgromadzeni na dolnych równiach krupowych ludzie mogli podziwiać konie zaprzęgnięte w najróżniejsze dorożki. Klasyczne – znane z zakopiański ulic, oraz inne stylizowane (na przykład na węgierskie) powozy cieszyły oczy tłumnie zgromadzonej publiczności. Odbyły się konkurencje w których liczyła się technika i bądź czas w jakim dorożkarze dotrą do mety. Spośród wielu uczestników wybrano Fiakiera roku którym został Stanisław Stopka-Kolesar.


Pozostałe miejsca wyglądają następująco:

W kategorii single:

I miejsce zdobył Andrzej Stachoń

II miejsce zdobył Andrzej Wójt

III miejsce zdobył Jakub Gąsienica-Mikołajczyk

W kategorii pary:

I miejsce zdobył Bolesław Kułach

II miejsce zdobył Wojciech Pęksa

W kategorii Landa:

I miejsce zdobył Józef Galica-Teremulka

II miejsce zdobył Wojciech Migiel

III miejsce zdobył Maciej Gąsienica-Sieczka

POWOŻENIA WERSJA SPORTOWA

W kategorii single:

I miejsce zdobył Arkadiusz Górski

II miejsce zdobył Jakub Gąsienica-Mikołajczyk

III miejsce zdobył Bartłomiej Stachoń

W kategorii pary:

zdobył Józef Galica-Teremulka

zdobył Maciej Gąsienica-Sieczka

III miejsce zdobył Marcin Śledź

Po rywalizacjach dorożkarzy, odbył się konkurs na Śpiew Pytacki, którego wyniki wyglądają następująco:

I miejsce zdobyli Andrzej Dańko i Andrzej Medes

II miejsce zdobyli Marcin Zubek i Andrzej Karpiel-Replon

III miejsce zdobyli Marcin Walkosz i Paweł Gał

W międzyczasie, kilka metrów dalej odbywała się inna rywalizacja w której udział wzięli najmłodsi uczestnicy imprezy. Dzieci w różnym wieku walczyły o to które z nich namaluje najpiękniejszy obraz na asfalcie o tematyce zwierzęcej. Większość maluchów postanowiła uwiecznić na alejce konia, jednak zwycięzcy nie było. Wygrały wszystkie dzieci i wszystkie otrzymały nagrodę w postaci upominków i czekolady.

Dla osób chcących odpocząć od emocji towarzyszącym poszczególnych konkursom otwarta była wioska, w której poza zjedzeniem ciepłych regionalnych posiłków można było nabyć inne wyroby. Kolorowe stoiska przyciągały turystów kusząc różnorodnością i unikalnością produktów.

Jeśli jednak kogoś znużyło ciągłe przebywanie na świeżym powietrzu to i dla niego zostały przewidziane atrakcje. O godzinie 16 uczestniczyć można było w warsztatach folklorystycznych dla młodzieży pod tytułem „Regionalne rękodzieło – rzeźba w szkle”. Przy akompaniamencie zespołu góralskiego obejrzeć można było prace utalentowanych ludzi Podhala i wysłuchać ciekawego wykładu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.