PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

32.urodziny Teatru Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem

Niedziela, 26 lutego 2017 r.
Autor: Piotr Kyc

32.urodziny Teatru Stanisława Ignacego Witkiewicza w ZakopanemTeatr S.I.Witkiewicza w Zakopanem działa już 32 lata! Urodziny trwały dwa dni. W piątek 24 lutego, co dwie godziny można było „wejść” w inny wymiar rzeczywistości z ulicy. W Le Scandale Club znajdującym się w Hotelu Aries wystawiono sztukę Leszka Kołakowskiego „Rozmowy z diabłem” w reżyserii Marka Wrony . Dwie godziny później w Cafe Tygodnik odbyła się spektakl „PSOKOT” autorstwa Łukasza Krzemińskiego. Reżyserem był kolejny aktor z zakopiańskiego teatru- Krzysztof Wnuk. Teatralny maraton zakończył się na Scenie A. Bazakbala spektaklem „TAKIE MAŁE NIC” w reżyserii Andrzeja Dziuka.


W sobotę na głównej Scenie Witkacego goście obejrzeli sztukę Aglayia Veteranyi „DLACZEGO DZIECKO GOTUJE SIĘ W MAMAŁYDZE”wyreżyserowaną gościnnie przez Justynę Kowalską a następnie wzięli udział w koncercie zespołu LAO CHE.

Imprezę urodzinową zakończył Tort Urodzinowy konsumowany już następnego dnia.

Był czas na podziękowania skierowane przez dyrektora Andrzeja Dziuka do instytucji wspierających działalności teatru, do zaproszonych gości, a przede wszystkim do aktorów i pracowników teatru.

Życzymy całemu Zespołowi Teatru im Stanisława Ignacego Witkiewicza dalszych sukcesów. Dziękujemy za to, że stworzyli na kulturalnej mapie Zakopanego miejsce wybitne w skali kraju. 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Muzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyMuzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Henryk Krzeptowski, Józef Chyc, Zofia...
    30 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.