PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Koncerty "Razem dla Andrzeja Brandstattera"

Niedziela, 26 lutego 2017 r.
Autor: Monika Stanisławska-Pitoń

Koncerty "Razem dla Andrzeja Brandstattera"W dniach 18-19 lutego 2017 roku odbyły się dwa koncerty charytatywne „Razem dla Andrzeja Brandstattera”. Impreza została zorganizowana aby pomóc w rehabilitacji Andrzeja Brandstattera, znanego na Podhalu pieśniarza, tancerza i autora tekstów. Jest on także twórcą zespołów Krywań i Hawrań, z którymi wytańczył i wyśpiewał wiele nagród na festiwalach.


Andrzej Brandstatter ze swoją Fundacją, od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą z Podhala, a także z innych stron Polski. Są w różnym wieku, pochodzą z różnych regionów, niektóre z nich to osoby niepełnosprawne. Wszystkich łączy wspólna pasja – śpiewanie, co możemy usłyszeć na corocznych Wierchowych Spotkaniach w Zakopanem

Wielu ludzi dobrego serca i silnego ducha, którym zależało na wsparciu Andrzeja, wspólnymi siłami podjęło się zorganizować wydarzenia, aby  zebrać odpowiednie fundusze na rehabilitacje dla Andrzeja.

Inicjatorką akcji była siostra Andrzeja, Ewa Słodyczka razem z Kołem Gospodyń Wiejskich w Kościelisku.  Dużym wsparciem finansowym, merytorycznym i organizacyjnym wsparły akcję Urząd Miasta Zakopane, Burmistrz Zakopanego, Leszek Dorula,  Urząd Gminy Kościelisko, firma Future Tech, Hotel Nosalowy Dwór, Andrzej Gut-Mostowy oraz wielu, wielu innych. W organizacji pomogła też  Fundacja im. A. Worwy z Nowego Targu i wspaniałe kobiety które na co dzień zajmują się pomocą osobom przewlekle chorym, opieką paliatywną i wsparciem dla rodzin w takich trudnych sytuacjach: Alicja Chodorowicz, Jola Łapsa i Elżbieta Nowak.

Nowa i przestronna sala Nosalowego Dworu pomieściła wszystkich miłośników pięknej muzyki i przyjaciół Andrzeja Brandstattera, a było ich wielu. Do udziału udało się zaprosić wspaniałych wykonawców. W sobotę gwiazdą wieczoru był Sebastian Karpiel-Bułecka i zespół Zakopower. Sebastian pomimo kontuzji nogi zagrał i zaśpiewał wyśmienicie. Wystąpiła też młoda,  zdolna wokalistka Martyna Kasprzycka z nowym zespołem. Publiczność dostała olbrzymią dawkę energii dzięki zespołowi Megitza i charyzmatycznej Maggi Babiarz która bałkańskimi i romskimi rytmami rozgrzała zimowy wieczór.

Koncert prowadziła z dużym wdziękiem Anna Popek, a towarzyszył jej Marcin Zubek.

Drugi dzień koncertów był zorganizowany z olbrzymim rozmachem. Orkiestra pod batutą Adama Sztaby, Orkiestra Klimatyczna Agnieszki Kreiner i Hajlandery zagrali muzykę na światowym poziomie.

Wystąpiła eteryczna Agnieszka Przekupień obdarzona przepięknym głosem, która na co dzień śpiewa w musicalach i teatrach muzycznych. Kościelisko jest dumne z takiej Artystki. Jej duet z Adamem Krylikiem był naprawdę niezwykły.

Publiczność rozgrzała dynamiczna Hania Malacina-Karpiel, uroda i talent wokalistki a także żywiołowość Turnioków.

Nie zabrakło też góralskich nut. Na scenie zaprezentowały się niezawodne Trebunie Tutki, pięć sióstr z  Bukowiny czyli Gronicki które wykonały m.in.  utwór Andrzeja Branstattera „Leć mój głosie po lesie” i Siwy Dym ze swoimi największymi przebojami.

Śpiewały też podopieczne Andrzeja Brandstattera, Ewa Piszczek, Martyna Kasprzycka, Karolina Sypniewska i Karolina Wacław. Wspierał je Krzysztof Czech, śpiewając i akompaniując na skrzypcach i oczywiście Orkiestra Adama Sztaby , Orkiestra Klimatyczna i Hajlandery.

Publiczność zelektryzował Igor Herbut, wystąpiła też fantastyczna Kasia Wilk, śpiewając swoje przeboje wśród których także pojawiła się nutka góralska.

Nie zabrakło wzruszających momentów. I do takich na pewno należał występ Haliny Frąckowiak, która wykonała przepięknie swoje utwory, a ostatni „Papierowy księżyc” nietypowo bo w  w góralskiej oprawie z młodymi podopiecznymi Fundacji Pro Artis i Kołem Gospodyń Wiejskich z Kościeliska.

Na koniec odśpiewano "Nad Tatrami" piosenkę z tekstem Andrzeja Brandstatera. Na scenie zgromadzili się wszyscy wykonawcy, a publiczność zgotowała artystom owacje na stojąco.

Koncert był wyjątkowy. Cel był szczytny, ale była to przede wszystkim gratka dla koneserów muzyki. Wykonawcy zaprezentowali się doskonale, ale liczy się to że zrobili to aby pomóc człowiekowi którego szanują i cenią i który do tej pory sam pomagał potrzebującym. Publiczność na pewno będzie pamiętać ten koncert a muzyka długo nam będzie grała w sercach! W ten weekend była wytworzona tak duża dawka pozytywnej energii , za którą także dziękujemy wszystkim których tu trudno wyliczyć, wykonawcom, sponsorom, organizatorom, gościom którzy przybyli na koncert i Nosalowemu Dworowi który nas ugościł.

 

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.