PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Spotkanie z okazji Jubileuszu 70-lecia PSM w Zakopanem

Niedziela, 26 lutego 2017 r.
Autor: Piotr Korczak

Spotkanie z okazji Jubileuszu 70-lecia PSM w ZakopanemW związku z Jubileuszem 70-lecia istnienia Państwowej Szkoły Muzycznej w Zakopanem, rok 2016 był bardzo bogaty w wydarzenia muzyczne. Obok głównej uroczystości która odbyła się w czerwcu, dyrekcja i grono pedagogiczne zainicjowało cykl koncertów w ciągu roku kalendarzowego oraz roku szkolnego. Do udziału w obchodach zostali zaproszeni absolwenci szkoły, którzy zawodowe życie związali z muzyką. W ciągu całego Roku Jubileuszowego odbyło się 11 imprez poświęconych szkole. Swój udział w obchodach Jubileuszu zgłosiło kilkunastu absolwentów.


 

21 lutego 2017 roku, w Sali Koncertowej miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Było to spotkanie autorskie dwóch braci Jakuba /pianisty/ i Dawida /skrzypka/ - Lubowiczów, którzy zakopiańską szkołę muzyczną ukończyli wiele lat temu. Obaj obrali artystyczną drogę muzyczną jako cel swojego życia zawodowego.

Spotkanie było dość nietypowe ponieważ wystąpili wspólnie podczas jednego spotkania, co w przypadku mocno napiętego kalendarza każdego artysty nie jest łatwe. Obaj artyści zaprezentowali się nie tylko od strony wykonawczej lecz również zaprezentowali swój artystyczny dorobek konkursowy, kompozytorski i koncertowy.

Wyjątkowy wieczór doskonale poprowadziła Ewa Czamańska, autorka projektu "Galeria Jednego Autora" przy Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury w Zakopanem, przyjaciel szkoły, miłośniczka sztuk wielkich.

Czas rozmów, pytań i opowiadań, nagrań archiwalnych, prezentacji trofeów artystycznych przedzielanych wystąpieniami koncertowymi, prowadzony fachowym, dziennikarskim językiem Ewy Czamańskiej, dostarczył słuchaczom w wypełnionej sali wiele interesujących muzycznych przeżyć. Spotkanie i koncert było rejestrowane przez TV Podhale, jako jeden z cyklicznych programów autorskich pt. "Ewa Czamańska zaprasza"

tekst: http://www.psmzakopane.pl/

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.