PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

„Igłą malowane”

Wtorek, 28 lutego 2017 r.
Autor: Małgorzata Wonuczka-Wnuk

„Igłą malowane”"Ignacjańskie Spotkania ze Sztuką na Górce” organizowane przez ojca Jacka Hubickiego w kościele pw. Najświętszej Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na Górce w Zakopanem weszły już na stałe do kalendarza zakopiańskich wydarzeń artystycznych. Wystawa prac Joanny Galicy-Doruli zatytułowana „Igłą malowane” , której wernisaż odbył się w dniu 25 lutego wzbudza zachwyt. Niesłychana precyzja, dobór barw nici wystawiają oglądających na próbę, bowiem dopiero z bliskiej odległości dostrzec można, że nie jest to malarstwo lecz precyzyjny haft ręczny.


Sceny biblijne, postaci świętych, ornat z wizerunkiem św. Kazimierza to dzieła artystyczne, które trzeba koniecznie zobaczyć.

Zagrali:
Józef Galica-Dorula
Andrzej Dańko
Marek Orawiec
Michał Chyc-Olesiok

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.