PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

Zakopane „Świeć Się”

Czwartek, 16 grudnia 2010 r.
Autor: AKS

fot. Anna Karpiel-SembereckaNa Zakopane można głosować w ogólnopolskim konkursie na najpiękniejsze iluminacje świąteczne – „Świeć Się”. 13 grudnia wystartowała druga edycja ogólnopolskiego konkursu na najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce, organizowanego przez Grupę ENERGA. Oprócz Zakopanego w wojewódzkim etapie plebiscytu biorą udział zeszłoroczny finalista – Kraków – a także Nowy Sącz, Nowy Targ, Oświęcim oraz Tarnów.


Konkurs jest przeprowadzony w dwóch kategoriach: plebiscytu miejskiego na najpiękniejszą iluminację świąteczną oraz konkursu indywidualnego na najładniej przystrojoną choinkę, ogród czy dom.

Plebiscyt miast – czy Twoje miasto będzie świecić najpiękniej

Miejska edycja konkursu składa się z dwóch etapów. Najpierw w plebiscycie do 29 grudnia wybierane jest najpiękniejsze świąteczne miasto regionu, które następnie będzie walczyć z pozostałymi piętnastoma finalistami z innych województw. Na podstawie zdjęć choinek, przystrojonych ulic oraz rynków internauci zdecydują o tym, która miejscowość świeci najpiękniej. Etap finałowy będzie trwał do 9.01.2011 r.

Głosować może każdy na specjalnej stronie konkursu www.SwiecSie.pl. To tam internauci ocenią, które miasto najlepiej zadbało o wyjątkowe ozdobienie ulic na święta i zasłużyło na przyznanie tytułu najładniej oświetlonej przestrzeni miejskiej w Polsce. Każdy oddany w plebiscycie głos to szansa na wygranie jednego z trzech laptopów oraz 10 cyfrowych aparatów fotograficznych.

- Pierwsza edycja konkursu i tysiące uczestniczących w nim osób pokazały, że Polacy chętnie dzielą się dobrą energią na święta. Tej zimy ponownie zachęcamy do udziału w "Świeć Się" oraz przystrojenia swoich mieszkań, domów, ogrodów i ulic świątecznymi iluminacjami, szczególnie energooszczędnymi. Grupa ENERGA, dostarczając produkty i usługi w standardzie Smart Eco, zachęca do racjonalnego korzystania z energii elektrycznej i stosowania nowoczesnych technologii. Dzięki nim święta staną się pełne blasku i światła, a jednocześnie przyjazne dla środowiska – mówi Ireneusz Kulka, dyrektor Centrum Marketingu i Komunikacji spółki ENERGA.

W poprzedniej edycji konkursu najpiękniejszym miastem województwa został Kraków, zaś finał wygrał Rzeszów, uznany przez tysiące internatów za najpiękniejszą miejscowość zeszłorocznych świąt. Podobnie jak rok temu zwycięskie miasto otrzyma prezent w postaci energooszczędnego sprzętu AGD, który będzie mogło przeznaczyć na cel społeczny. Fundatorem nagrody jest spółka ENERGA Oświetlenie.

W „Świeć Się” w szranki o tytuły i nagrody oprócz miast mogą stanąć osoby indywidualne. Swoje pięknie przystrojone drzewko, dom i ogród w konkursie fotograficznym może pokazać światu każdy – wystarczy przesłać zdjęcie na www.SwiecSie.pl. Na uczestników zabawy czekają atrakcyjne prezenty – telewizor 3D, iPad, konsola PS3, trzy laptopy i 60 innych nagród.

SwiecSie.pl – konkursy, porady, artykuły, filmy i zabawa na Facebooku

Na stronie www obok informacji o konkursie znaleźć można poradnik z artykułami i filmami o tym, jak przystroić choinkę na święta, jak zaoszczędzić energię w czasie świąt oraz jak przygotować iluminacje bezpieczne dla rodziny i otoczenia.

Wśród materiałów wideo znajdują się także reportaże prezentujące świąteczne dekoracje w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Trójmieście. O zdanie na temat roli iluminacji w tworzeniu świątecznej atmosfery w przestrzeni miejskiej zapytani zostali także mieszkańcy tych aglomeracji. Wyrażone w filmach opinie można podsumować krótko – nie można wyobrazić sobie świąt bez przystrojonych ulic, rynków oraz choinek w centralnych miejscach miast.

"Świeć Się" dla miłośników serwisu Facebook przygotowała dwie atrakcje w postaci świątecznych aplikacji. Dzięki nim każdy posiadacz konta na serwisie społecznościowym będzie mógł założyć własną „choinkę z życzeniami”. Ponadto internauci angażując rodzinę i znajomych będą mogli wspomóc swoje miasto we współzawodnictwie o tytuł najładniej oświetlonej miejscowości w Polsce.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.