PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Jasełka w Gimnazjum nr 1 im. Olgi i Andrzeja Małkowskich

Wtorek, 23 grudnia 2014 r.
Autor: Mateusz Janica

Jasełka w Gimnazjum nr 1 im. Olgi i Andrzeja MałkowskichBoże Narodzenie to czas, kiedy spotykamy się z najbliższymi, składamy sobie życzenia, dzielimy się opłatkiem, dostajemy prezenty. Przed przerwą świąteczną w zajęciach lekcyjnych w ubiegły czwartek, 18 grudnia w Gimnazjum nr 1 im. Olgi i Andrzeja Małkowskich odbyła się uroczysta szopka stworzona przez grupę uczniów pod przewodnictwem księdza Michała Dziedzica i pani Anny Sokołowskiej. Najpierw jasełka zostały przedstawione przybyłym na uroczystość gościom, wśród których była m.in. pani wiceburmistrz Zakopanego Agnieszka Nowak Gąsienica, naczelnik Wydziału Oświaty pani Zofia Kiełpińska, prezes ZNP Krystyna Kasak, wiceprezes pani Krystyna Niwińska.


Uczniowie swoim przekazem przybliżyli współczesną gorączkę Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło wśród zebranych gości wielu refleksji nad sensem i nad tym, czym tak naprawdę są Święta Bożego Narodzenia. Podczas spektaklu nie zabrakło śpiewania kolęd, prezentacji filmu, który chyba przemówił do każdego widza. Zaraz po zakończeniu jasełek głos zabrała pani wiceburmistrz Agnieszka Nowak Gąsienica, składając wszystkim świąteczne życzenia. Po zakończeniu przedstawienia wszyscy usiedli przy wspólnym wigilijnym stole, by połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.

Następnego dnia jasełka zostały tym razem zaprezentowane przed szkolną społecznością. Uczniowie w skupieniu i ciszy uważnie obserwowali przedświąteczny pośpiech aktorów na scenie. Byli bardzo zafascynowani i dostrzegli, kim dla nich jest okres Bożego Narodzenia. Po przerwie odbył się uroczysty konkurs kolęd, w którym udział zabrały wszystkie klasy. Było to bardzo radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Na końcu głos zabrał Pan Dyrektor Mirosław Spera, który złożył wszystkim uczniom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia. Następnie uczniowie udali się do swoich klas, by zasiąść wspólnie przy wigilijnym stole.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.