PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Otwarcie nowej siedziby ZHP w Zakopanem

Czwartek, 25 czerwca 2015 r.
Autor: Justyna Watycha

Otwarcie nowej siedziby ZHP w Zakopanem21 czerwca w Zakopanem na Krupówkach 14 uroczyście otwarto nową siedzibą Hufca Podhalańskiego ZHP im. Kurierów Tatrzańskich. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał komendant Hufca Podhalańskiego ZHP im.Kurierów Tatrzańskich hm. Marian Antonik w asyście dostojnych gości senatora RP Stanisława Hodorowicza i posła na sejm RP Andrzeja Guta Mostowego .


W spotkaniu uczestniczyli także zaproszeni goście, którzy wyrazili ponadto  zgodę na pracę w Kole Przyjaciół Hufca Podhalańskiego: pani Agata Wójtowicz – prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, oraz podhalańscy przedsiębiorcy: Elżbieta Staniszewska, Wojciech Głodziak, Marian Palluth .

Po poświęceniu lokalu przez ks. hm.Wojciecha Jurkowskiego-naczelnego kapelana ZHP – komendant podziękował wszystkim za pomoc a  harcerzom za pracę jaką włożyli w uruchomienie nowej siedziby.

Szczególne podziękowania złożyli harcerze na ręce Pana Andrzeja Guta Mostowego – który udostępnił harcerzom nieodpłatnie część swojej kamienicy .

Oprócz siedziby Hufca od września harcerze uruchomią na Krupówkach 14 klub dla młodzieży w którym będą się odbywać spotkania, prelekcje, wieczorki z poezją i muzyką oraz będzie działał Młodzieżowy Klub Dyskusyjny.

„Chcemy budować wśród młodzieży podhalańskiej poczucie tożsamości i zachęcać do brania odpowiedzialności za swój region i swoją małą ojczyznę"

tekst: Marian Antonik

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    25 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.