PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

3 Żywioły w Dworcu Tatrzańskim

Wtorek, 15 marca 2011 r.
Autor: Marek Tomalik

3 Żywioły w Dworcu TatrzańskimCzy Syberia jest przyjazna dla podróżujących? Czy można z niej wrócić w przyczepie motocyklowej? To reaktywacja Klubu Podróżnika 3 Żywioły, który w ostatnich trzech latach działał w Zakopanem. Na inauguracyjnym spotkaniu pojawi się Katarzyna Gembalik, dwukrotna zdobywczyni lauru 4-ty Żywioł na Festiwalu Podróżników 3 Żywioły.


Za każdym razem Kasia i Mikołaj wybierają egzotyczny, kultowy środek lokomocji. W Azji było to prawie pięć miesięcy tułaczki kosmiczną ciężarówką. W Stanach podróżowali wysłużoną, 40-letnią limuzyną próbując obalić amerykańskie mity. Teraz Rosja – i trójkołowy, ruski Ural.

– Plan był prosty, zaś realizacja niczym rosyjska ruletka, raz niewypałem, a czasem strzałem w dziesiątkę. Błękitny rumak z częściami zamiennymi za litr wódki przebił się przez hektary bagien Syberii, końskich much i tumany komarów – wspomina podróżniczka. Zatrzymano ich dopiero na granicy z Kazachstanem, gdzie usłyszeli, że motor granicy nie przejedzie. Nie pogodzili się z porażką. Dalszą podróż planowali kazachskim motorem, ale na horyzoncie pojawił się Moskwicz z poprzedniej epoki. Obcięli dach, dali mu drugie życie i objechali Kazachstan, Kirgizję i Uzbekistan. Z uśmiechem i bez sponsorów!

Katarzyna Gembalik studiuje w Warszawie Inżynierię Produkcji. Jest miłośniczka jogi, dzięki której wyruszyła w drogę na wschód. Tradycja, kultura i obyczajowość dnia codziennego miejscowych ludzi to w podróży największa przyjemność Kasi. Jej opowieści od kilku lat zdobywają uznanie nie tylko podróżników.

Klub Podróżników 3 Żywioły do czerwca 2010 roku działał w Zakopanem pod szyldem Shackleton – spotkania odbywały się w Teatrze Witkacego i Cafe Bar Paparazzi. Pod tą sama nazwą przez 6 lat funkcjonował w Bielsku-Białej. Od samego początku działalność Klubu związana była z Festiwalem Podróżników 3 Żywioły, którego 8-ma edycja odbędzie się w najbliższy weekend w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

W tym roku Festiwal Podróżników 3 Żywioły zawędruje także na Podhale. Oprócz edycji krakowskiej i srebrnogórskiej (Sudety), Festiwal dwukrotnie zagości w Schronisku Głodówka w Bukowinie Tatrzańskiej – w weekend Bożego Ciała (22-26.06) i późną jesienią. Każda z edycji Festiwalu Podróżników 3 Żywioły jest zbudowana wg własnego programu. Spotkaniom towarzyszy żywiołowa atmosfera, której nie zabraknie też we wtorek o 19.00 w Dworcu Tatrzańskim. Szczegóły programów Festiwali i Spotkań Klubowych: www.3zywioly.pl.

Wtorek, 15.03, Dworzec Tatrzański, ul Krupówki 12, start 19.00.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IIIKorale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm.
    70 zł
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.