PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Finał cyklu TAURON Energy Ski Cup

Czwartek, 24 marca 2011 r.
Autor: AKS

Finał cyklu TAURON Energy Ski Cup24 marca, na stokach góry Nosal w Zakopanem, po raz ostatni w szranki staną najzdolniejsi młodzi narciarze alpejscy. Będą rywalizować w finałowej odsłonie cyklu zawodów w slalomie równoległym - TAURON Energy Ski Cup. Celem tej serii imprez włączonych do projektu TAURON Bachleda Ski, jest wybranie najbardziej obiecujących zawodniczek i zawodników młodego pokolenia.


Za nami już dwie edycje rywalizacji w slalomie równoległym, które odbyły się w Kamienicy w Kotlinie Kłodzkiej oraz w Krynicy na stokach Jaworzyny. Finał zagości w zimowej stolicy Polski Zakopanem i to właśnie tam rozstrzygnie się kto dysponuje największymi umiejętnościami i największą wolą walki.

Stawka o jaką powalczą Juniorzy C oraz Juniorzy B (do niech adresowany jest cykl) jest nie byle jaka. Najlepsi z nich zostaną objęci rozbudowanym programem treningowym o nazwie TAURON OlimpijSki. Dzięki niemu narciarze będą mogli wziąć udział w specjalnie opracowanych treningach „na sucho” przygotowanych we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, a także latem spędzić 60 dni na alpejskich lodowcach. Warunki treningu jakie stwarza program TAURON OlimpijSki nie odbiegają więc standardami od tych jakie mają rówieśnicy naszych młodych mistrzów w krajach alpejskich.

Tak jak poprzednie edycje, tak również i finał serii zostanie rozegrany w konkurencji slalomu równoległego. - Formuła slalomu równoległego jest dobra dla tego typu zawodów z dwóch przyczyn. Po pierwsze to duża odmiana w stosunku do tego co ci młodzi zawodnicy trenuja na co dzień, sami więc chętnie startują w takiej imprezie. Po drugie, w trakcie takich zawodów najlepsi mogą dokonać nawet ośmiu przejazdów, co daje obserwatorom lepsze szanse na wyłowienie prawdziwych talentów – powiedział Andrzej Bachleda – Curuś, pomysłodawca projektu TAURON Bachleda Ski.

Finał TAURON Energy Ski Cup na pewno będzie bardzo ciekawy – możliwość uczestnictwa w programie treningowym TAURON OlimpijSki może stanowić drzwi do profesjonalnej narciarskiej kariery dla zwycięzców cyklu. Nie zabraknie zatem dużej dawki sportowej walki i wielu emocji.

Poniżej szczegółowy plan imprezy:

9.00 – start eliminacji na czas, każdy zawodnik wykonuje dwa przejazdy slalomu giganta

11.00 – start fazy finałowej, najlepszych 16 zawodniczek i 16 zawodników zmierzy się w slalomie równoległym

Więcej informacji o kolejnych odsłonach akcji TAURON Bachleda Ski na www.tauronbachledaski.pl oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.