PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Poezoposanalia

30–31 marca 2011 r.
Autor: AKS

Poezoposanalia30 i 31 marca Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna w Zakopanem zaprasza na pierwszy festiwal szkolny POEZOPOSANALIA. Podczas imprezy odbędą się happeningi, manifesty artystyczne, przedstawienia teatralne, koncert oraz kulminacyjny punkt programu – rozstrzygnięcie dorocznego szkolnego konkursu poetyckiego będącego największym szkolnym świętem poezji. Festiwal odbywa się pd honorowym patronatem burmistrza Zakopanego, Janusza Majchra.


Festiwal nazywa się POEZOPOSANALIA, co w zamiarze organizatorów jest nawiązaniem do poezji, do nazwy szkoły i do radosnego święta uczniów, nauczycieli i wszystkich sympatyków szkoły. Tak jak uniwersytety świętują swoje Juvenalia, szkoła będzie twórczo obchodzić POSANALIA, ale z mocnym akcentem na poezję i stąd właśnie nazwa POEZOPOSANALIA. Festiwal odbędzie się 30 i 31 marca a swoją formułą nawiązywać będzie do radosnej twórczości Futurystów i Filippo Marinettiego - (włoskiego ideologa, poety, jednego z głównych teoretyków Futuryzmu na początku XX wieku).

Całemu festiwalowi patronuje burmistrz, ale należy podkreślić, że również sam konkurs poetycki ma swoich patronów w osobach: Andrzeja Kaweckiego dyrektora Biura Promocji Zakopanego, Andrzeja Makowskiego, starosty tatrzańskiego, Pawła Skawińskiego, dyrektora TPN, Andrzeja Dziuka, dyrektora Teatru Witkacego w Zakopanem, którzy zechcieli być mecenasami nagród dla laureatów.

Pierwszego dnia POEZO POSANALIÓW odbędą się happeningi, podczas których ogłaszane będą manifesty artystyczne i krótkie scenki.
Zrealizowany zostanie także projekt POEZJA W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ - na słupach ogłoszeń i w witrynach zaprzyjaźnionych sklepów zawisną wiersze autorstwa uczniów szkoły wydrukowane na specjalnym dużym formacie.
Po południu odbędzie się premiera spektaklu będącego inscenizacją scenariusza jednej z uczennic szkoły (Aleksandry Chrobak) napisanego w ramach zajęć z arcydzieł literatury.
Po spektaklu będą miały miejsce projekcje filmów autorstwa uczniów szkoły.

Drugiego dnia odbędzie się Finał Festiwalu. Tematem przewodnim będą szalone lata dwudzieste i trzydzieste.

Podczas Finału ogłoszony zostanie werdykt Jury Konkursu Poetyckiego Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej oraz zaprezentowane zostaną wiersze laureatów. Zwieńczeniem Festiwalu POEZOPOSANALIA będzie koncert zespołu muzycznego złożonego z uczniów i absolwentów POSA przygotowanego pod kierunkiem pana Tomka Palucha.

Kierownikiem artystycznym festiwalu jest Bartłomiej Piotrowski.

Szczegółowy program:

POEZOPOSANALIA 30-31 marca 2011

PROGRAM

30 marca (środa)

W godzinach porannych w różnych miejscach miasta niespodzianie pojawiają się wiersze uczniów wydrukowane na dużym formacie – inaugurujemy projekt POEZJA W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ

11:00 – PREMIERA POSA-BOLIDU – specjalnego pojazdu festiwalowego ( przed budynkiem szkoły artystycznej, ul. Sienkiewicza 12)

11:30 – RUSZA BARWNY KOROWÓD
(trasa: szkoła, Równia Krupowa, Krupówki, rejon oczka wodnego)

12:00 – KRUPÓWKI – REJON OCZKA WODNEGO:
HAPPENINGI, SCENKI i INNE WYSTĘPY

około 14.30 – SALA KONCERTOWA
Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych, ul. Sienkiewicza 12 (budynek szkoły muzycznej):

PREMIERA SZTUKI
ALEKSANDRY CHROBAK (uczennica III kl. G. POSA)
pt.: „OBŁĄKANA”
Opieka teatralna i reżyseria: Krzysztof Najbor

około 15.00 – SALA KONCERTOWA:

PROJEKCJE FILMÓW AUTORSTWA UCZNIÓW POSA


31 marca (czwartek)

12:00 – SALA KONCERTOWA
Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych, ul. Sienkiewicza 12 (budynek szkoły muzycznej):
FINAŁ FESTIWALU

Ogłoszenie werdyktu Jury konkursu poetyckiego
Wręczenie nagród
Prezentacja wierszy laureatów

Koncert

„NIEBIESKI EXPRESS”

Koncert ilustrowany będzie multimediami

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.