PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Poezoposanalia

30–31 marca 2011 r.
Autor: AKS

Poezoposanalia30 i 31 marca Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna w Zakopanem zaprasza na pierwszy festiwal szkolny POEZOPOSANALIA. Podczas imprezy odbędą się happeningi, manifesty artystyczne, przedstawienia teatralne, koncert oraz kulminacyjny punkt programu – rozstrzygnięcie dorocznego szkolnego konkursu poetyckiego będącego największym szkolnym świętem poezji. Festiwal odbywa się pd honorowym patronatem burmistrza Zakopanego, Janusza Majchra.


Festiwal nazywa się POEZOPOSANALIA, co w zamiarze organizatorów jest nawiązaniem do poezji, do nazwy szkoły i do radosnego święta uczniów, nauczycieli i wszystkich sympatyków szkoły. Tak jak uniwersytety świętują swoje Juvenalia, szkoła będzie twórczo obchodzić POSANALIA, ale z mocnym akcentem na poezję i stąd właśnie nazwa POEZOPOSANALIA. Festiwal odbędzie się 30 i 31 marca a swoją formułą nawiązywać będzie do radosnej twórczości Futurystów i Filippo Marinettiego - (włoskiego ideologa, poety, jednego z głównych teoretyków Futuryzmu na początku XX wieku).

Całemu festiwalowi patronuje burmistrz, ale należy podkreślić, że również sam konkurs poetycki ma swoich patronów w osobach: Andrzeja Kaweckiego dyrektora Biura Promocji Zakopanego, Andrzeja Makowskiego, starosty tatrzańskiego, Pawła Skawińskiego, dyrektora TPN, Andrzeja Dziuka, dyrektora Teatru Witkacego w Zakopanem, którzy zechcieli być mecenasami nagród dla laureatów.

Pierwszego dnia POEZO POSANALIÓW odbędą się happeningi, podczas których ogłaszane będą manifesty artystyczne i krótkie scenki.
Zrealizowany zostanie także projekt POEZJA W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ - na słupach ogłoszeń i w witrynach zaprzyjaźnionych sklepów zawisną wiersze autorstwa uczniów szkoły wydrukowane na specjalnym dużym formacie.
Po południu odbędzie się premiera spektaklu będącego inscenizacją scenariusza jednej z uczennic szkoły (Aleksandry Chrobak) napisanego w ramach zajęć z arcydzieł literatury.
Po spektaklu będą miały miejsce projekcje filmów autorstwa uczniów szkoły.

Drugiego dnia odbędzie się Finał Festiwalu. Tematem przewodnim będą szalone lata dwudzieste i trzydzieste.

Podczas Finału ogłoszony zostanie werdykt Jury Konkursu Poetyckiego Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej oraz zaprezentowane zostaną wiersze laureatów. Zwieńczeniem Festiwalu POEZOPOSANALIA będzie koncert zespołu muzycznego złożonego z uczniów i absolwentów POSA przygotowanego pod kierunkiem pana Tomka Palucha.

Kierownikiem artystycznym festiwalu jest Bartłomiej Piotrowski.

Szczegółowy program:

POEZOPOSANALIA 30-31 marca 2011

PROGRAM

30 marca (środa)

W godzinach porannych w różnych miejscach miasta niespodzianie pojawiają się wiersze uczniów wydrukowane na dużym formacie – inaugurujemy projekt POEZJA W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ

11:00 – PREMIERA POSA-BOLIDU – specjalnego pojazdu festiwalowego ( przed budynkiem szkoły artystycznej, ul. Sienkiewicza 12)

11:30 – RUSZA BARWNY KOROWÓD
(trasa: szkoła, Równia Krupowa, Krupówki, rejon oczka wodnego)

12:00 – KRUPÓWKI – REJON OCZKA WODNEGO:
HAPPENINGI, SCENKI i INNE WYSTĘPY

około 14.30 – SALA KONCERTOWA
Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych, ul. Sienkiewicza 12 (budynek szkoły muzycznej):

PREMIERA SZTUKI
ALEKSANDRY CHROBAK (uczennica III kl. G. POSA)
pt.: „OBŁĄKANA”
Opieka teatralna i reżyseria: Krzysztof Najbor

około 15.00 – SALA KONCERTOWA:

PROJEKCJE FILMÓW AUTORSTWA UCZNIÓW POSA


31 marca (czwartek)

12:00 – SALA KONCERTOWA
Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych, ul. Sienkiewicza 12 (budynek szkoły muzycznej):
FINAŁ FESTIWALU

Ogłoszenie werdyktu Jury konkursu poetyckiego
Wręczenie nagród
Prezentacja wierszy laureatów

Koncert

„NIEBIESKI EXPRESS”

Koncert ilustrowany będzie multimediami

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.