PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

4 Zakopiańskie Lato Teatralne - cz. I

15–16 lipca 2011 r.
Autor: AKS

4 Zakopiańskie Lato Teatralne - cz. I4 Zakopiańskie Lato Teatralne AD 2011 to kontynuacja trzech poprzednich edycji festiwalu i niecodzienna propozycja zarówno kulturalna, artystyczna jak i turystyczna „Teatru OFF Tatrzańskiego”, który w istocie jest nieformalną grupą teatralną złożoną z młodych artystów, dla których Tatry, a w szczególności Zakopane są szczególnym miejscem inspiracji i poszukiwań twórczych...


4 Zakopiańskie Lato Teatralne
ZAKOPANE: LIPIEC 2011

ORGANIZATORZY:
BIURO PROMOCJI ZAKOPANEGO
TEATR OFF TATRZAŃSKI

Dyrektor Artystyczny:
Bartłomiej Piotrowski

 

CZĘŚĆ I: 15-16 lipca 2011


15.07.2011 (piątek) – godz. 17:00


TEATR JEDNORAZOWEGO UŻYTKU (Kraków)
„SZOŁBIZNES PO POLSKU”

Konwencjonalny, sceniczny, dramatyczny spektakl komediowy.
Iza traci pracę w lokalnym radiu. Jedzie do Warszawy szukać szczęścia,
mając nadzieje na zatrudnienie w radiu i prowadzenie własnej audycji.
Jednak zamiast tego trafia do jednego z popularnych polskich seriali i zaczyna poznawać świat tak zwanego polskiego show biznesu. Z dnia na dzień staje się gwiazdą.
Matka zmienia się w bezlitosnego agenta, paparazzi czyhają na każde potknięcie Izy.
To swego rodzaju pamiętnik pełen nieprzewidzianych i zabawnych sytuacji, jakie spotkały młodą dziewczynę w drodze na szczyt kariery zawodowej.


Ogromne tempo spektaklu, aktualna tematyka znana z TV i tak zwanej prasy kolorowej oraz ekspresja aktorska są gwarancją dobrej zabawy.
Spektakl w wykonaniu jednej z czołowych aktorek drugoplanowych serialu TVN „MAJKA”
Czas trwania spektaklu: 35 minut

TEATR VARTIETES (Kraków)
„PAPIEROWE ZEGARKI”
„PAPIEROWE ZEGARKI” – to hasło zaczerpnięte ze sztuki jednego z ojców dadaizmu – Tristana Tzary.
Papierowe zegarki kojarzą się z początkiem dwudziestego wieku, z okresem ogłaszania kolejnych manifestów twórczych, z czasem bujnego rozkwitu awangardowych grup artystycznych, kabaretów i kawiarnianych teatrzyków varietes…
Inspiracją spektaklu są teksty paryskiego kabaretu „Chat Noir”, berlińskiej grupy kabaretowej „Simplicissimus” oraz wiersze i skecze polskiego futurysty Tytusa Czyżewskiego.
Papierowy czas papierowych manifestów odmierzany przez papierowe zegarki…
Czas rozpięty pomiędzy Paryż z początku dwudziestego wieku, a Berlin roku 1935…
Trzydzieści pięć lat zabawy, intelektualnej, ale i pełnej spontanicznych wygłupów oraz improwizacji…
Zabawy hałaśliwej, która zagłuszała leki i budzące się niepokoje, demony, które wkrótce miały się obudzić…
I tak oto w tym spektaklu na kamiennej twarzy Bustera katona pojawia się nos klauna, a kolorowy Pierrot przemienia się w ladacznicę z obrazu Egona Schiele, aby za chwilę wcielić się w postacie Olafa Fonssa oraz Miji May i zagrać w niemym filmie…

Czas trwania spektaklu: 40 minut

 

16.07.2011 (sobota) – godz. 17:00


TEATR PACYFIC (Kraków)
„JESTEŚ SZCZYT”
Będzie to bardzo dynamiczny, ekspresyjny spektakl łączący niebywale zabawne, lapidarne wręcz teksty Cole Portera z tańcem współczesnym w klimacie jazz dance do największych szlagierów amerykańskich musicali takich, jak: CABARET, EVITA, CATS, LES MISERABLES, WEST SIDE STORY, PORGY AND BESS, FANTASTICKS, SUN VALLEY SERENADE

Widowiskowe układy choreograficzne nawiązywać będą do świata amerykańskich musicali, do klasyki Broadwayu, ale także do klimatu i specyficznej atmosfery ulicy wielkiego, amerykańskiego miasta.

Spektakl zainspirowany został jedną z piosenek Cole Portera.
Cole Porter to kompozytor i zarazem autor tekstów piosenek, przeważnie wchodzących w skład jego odnoszących ogromne sukcesy musicali.
Był czołową postacią popularnej muzyki i poezji lat trzydziestych i czterdziestych, mistrzem absurdalnego humoru, rymu i kalamburu.

Czas trwania spektaklu: 40 minut


TEATR GO! (Warszawa)
„GONNA”
„GONNA” to metaforyczna opowieść o buncie przeciw nierozumnej władzy. Buncie, który ma swoje źródła w treści „Antygony” Sofoklesa i swą kontynuację we współczesnym terroryzmie.
W spektaklu „GONNA” błahe sprawy codzienności sąsiadują z grecką tragedią. Aktorzy uczestniczą w zdarzeniach artystycznych, które stają się rzeczywistością. Stawiają pytania, o których współczesny świat wolałby zapomnieć.
Heroiczny wybór Antygony czy podkulony ogon? Może lepiej dalej pielęgnować swój egoizm, zamiast walczyć przeciwko całemu światu, bez żadnej nadziei na zwycięstwo czy choćby zmartwychwstanie? Po co się poświęcać? I czy wciąż nie stoimy przed jednym i tym samym wyborem?
Historia, w której przewijają się alegorie czeczeńskie i baskijskie, pozwala zgłębić istotę ciągle aktualnego młodzieńczego oporu przeciwko złu i nieprawości.

Czas trwania spektaklu: 45 minut

 

WSZYSTKIE SPEKTAKLE ODBĘDĄ SIĘ NA SCENIE OBOK "OCZKA WODNEGO" NA KRUPÓWKACH

POCZĄTEK SPEKTAKLI: godzina 17:00

ORGANIZATORZY ZASTRZEGAJĄ SOBIE PRAWO DO ZMIAN W REPERTUARZE BEZ PODAWANIA PRZYCZYN!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Muzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyMuzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Henryk Krzeptowski, Józef Chyc, Zofia...
    40 zł
  • Śpiewki i nuty - Trebunie TutkiŚpiewki i nuty - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. 1 Ozwodne  2:21 2 Krzesane  4:26 3 Janosikowe  5:44 4 Ozwodne zbojnickie  2:24 5 Duchowe  4:55 6...
    40 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.