PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

70. Rocznica Śmierci Ignacego Jana Paderewskiego - Koncert Kameralny

Sobota, 16 lipca 2011 r.
Autor: AKS

70. Rocznica Śmierci Ignacego Jana Paderewskiego - Koncert Kameralny16 lipca o godz. 20.00 w „Jasnym Pałacu” w Zakopanem, ul. Tetmajera 24, odbędzie się koncert kameralny z okazji 70. rocznicy śmierci Ignacego Jana Paderewskiego. Wystąpią: Robert Bachara (skrzypce) i Katarzyna Kaczorowska (fortepian).


Honorowy patronat:
ks. infułat Stanisław Olszówka – dziekan Dekanatu Tatrzańskiego Edward Tybor – przewodniczący Rady Powiatu Tatrzańskiego
Jerzy Zacharko – przewodniczący Rady Miasta Zakopanego

WYSTĘPUJĄ:

ROBERT BACHARA – skrzypce

KATARZYNA KACZOROWSKA - fortepian

 

Program koncertu:

1.  Henryk  Wieniawski                     - Legenda op. 17,

                                                          - Kujawiak a-moll,

2. Ignacy Jan Paderewski                      - Menuet op. 14 nr 1,

3.   Fryderyk Chopin                               - Nokturn op. 27 (opr. A. Wilhelmi)

4. Karol Szymanowski                      - Pieśń Roksany

5. Henryk Wieniawski                       - Kaprys nr 3 op. 18,

                                                - Kaprys „La Cadenza” op. 10,

 - Fantazja na motywach z opery „Faust”  Ch. Gounoda op. 20

Organizator: Tatrzański Klub Niezależnych

Partner: Tatrzańska Agencja Promocji, Rozwoju i Kultury

Patronat medialny: Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Sponsor: UNIQUA ubezpieczenia


ROBERT BACHARA

Urodził się 15 maja 1985 roku we Wrocławiu.

Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w dziesiątym roku życia u prof. Michała Kuzniecowa we wrocławskiej Szkole Muzycznej I Stopnia im. G. Bacewicz. W 2002 r. ukończył Państwowe Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Od 2008 r. jest absolwentem Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie w październiku 2009 roku rozpoczął Studia Doktoranckie na Wydziale Instrumentalnym w klasie skrzypiec prof. Krzysztofa Bruczkowskiego. Od października 2010 roku pracuje jako asystent na Akademii Muzycznej im. K. i G. Bacewiczów w Łodzi. W 1997 roku w dowód uznania nieprzeciętnych zdolności otrzymał skrzypce od Ministra Kultury i Sztuki.

Już jako uczeń liceum muzycznego, a następnie jako student zdobywał nagrody w prestiżowych konkursach: Grand Prix i I nagrodę w IV Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. G. Bacewicz w 1998 roku oraz II nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Niccolo Paganiniego we Wrocławiu w 2004 roku.

Od przeszło 10 lat prowadzi aktywną działalność koncertową.

Od 1998 do 2005 roku był członkiem Wrocławskiego Zespołu Solistów „Ricordanza”, z którym występował jako solista i kameralista w kraju oraz za granicą (kilkaset koncertów).

W 1999 roku wystąpił we Wrocławiu jako solista z Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej oraz na IV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej. W maju 2001 roku grał recital w Uppsali (Szwecja).W listopadzie 2001 roku z okazji 10 rocznicy powstania Klubu Rotariańskiego we Wrocławiu brał udział w koncercie charytatywnym, w trakcie którego wykonał Koncert D-dur L. van Beethovena z Orkiestrą Rotariańską prowadzoną przez H.Jorisa.

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans w 2002 roku był jednym z solistów na koncercie rekonstruującym występ N. Paganiniego we Wrocławiu w 1829 roku. Koncert ten został zarejestrowany na płycie CD przez wytwórnię DUX.W lutym 2004 roku debiutował jako solista w Filharmonii Berlińskiej grając „Cztery Pory roku” Antonio Vivaldiego.W 2007 roku odbył czteromiesięczne tournee jako solista z „Barock Orchester Berlin” grając ponad sto koncertów m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Szwecji, Norwegii.W 2008 roku wystąpił z solowym recitalem w Filharmonii Wrocławskiej.

Uczestniczył w kursach skrzypcowych prowadzonych m. in. przez wybitnych skrzypków światowych Idę Haendel (2004 r.) i Grigorija Zyslina (2005 r.).

Swoje zainteresowania muzyczne rozwija także w zakresie kompozycji.

 

KATARZYNA KACZOROWSKA

Urodziła się w 1973r w Jekaterynburgu (Rosja).

Studia muzyczne rozpoczęła w Uralskim Konserwatorium im. Modesta Musorgskiego w klasie prof. Olgi Rusiny. W 1993 roku przyjechała do Polski i kontynuowała edukację artystyczną we Wrocławskiej Akademii Muzycznej również w klasie prof. Olgi Rusiny.

W 1995 roku na konkursie pianistycznym ”Konzerteum” w Markopoulon w Grecji otrzymała IV nagrodę. Artystka prowadzi ożywioną działalność koncertową w zakresie kameralistyki. Współpracowała z wybitnymi solistami, m.in. ze skrzypkami Hanną Lachert-Segal (New York Philharmonic) i Wiktorem Kuzniecowem.Była akompaniatorem na kursie mistrzowskim prof. Idy Haendel.

Ma w swoim dorobku nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Z dokonań fonograficznych wymienić należy nagranie płyt „From The Shadow To The Light” z klarnecistą Janem Jakubem Bokunem oraz Ottorino Respighi z Ewą Podleś, Michałem Nestorowiczem i Wrocławską Orkiestrą Kameralną „Leopoldinum” dla firmy KOCH.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Spinka góralska XXSpinka góralska XXMetalowa mała spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 3 cm, długość (z przekolacem) 7 cm.
    220 zł
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.