PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

III Tatrzański Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych

4–6 maja 2012 r.
Autor: AKS

fot. Anna Karpiel-SembereckaW piątek 4 maja w Zakopanem rozpocznie się III Tatrzański Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych, w którym udział weźmie pół tysiąca młodych górali z 14. najlepszych zespołów regionalnych z całego Podhala.


Festiwal rozpocznie się o godz. 10.00 roztańczonym korowodem, który przejdzie przez Krupówki do Sali widowiskowej Związku Podhalan (kino Giewont). Tam rozpocznie się dwudniowa rywalizacja sceniczna. - W festiwalu biorą udział zespoły, które przygotowały widowiska ukazujące naszą góralską tradycję. Obok tańca, śpiewu i muzyki zobaczymy dawne zwyczaje, tradycje, obrzędy czy dziecięce zabawy – mówi kierownik artystyczny festiwalu Szymon Bafia.

Profesjonalna komisja artystyczna wyłoni zwycięzców, którzy oprócz głównego trofeum, statuetki „Złote Kierpce” otrzyma zaproszenie do występu podczas Karpackiego Festiwalu Zespołów Regionalnych, oraz nominację do Międzynarodowego Festiwalu „Święto Dzieci Gór”.

Organizatorem Festiwalu jest Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”.

W pierwszy dzień Festiwalu na scenie ZP wystąpi w kolejności 6 zespołów: „Krzesany” z Cichego, „Mali Śwarni” z Nowego Targu, „Majeranki” z Chabówki, „Mali Dzianisanie” z Dzianisza, „Polany” z Kościeliska, „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej.
W drugie dzień zobaczymy 8 zespołów w kolejności: „Zornica” z Zakopanego, „Jaferniocek” z Ostrowska, „Zawaternik” z Leśnicy – Gronia, „Mali Bystrzanie” z Nowego Bystrego, „Robcusie” z Rabki-Zdroju, „Mali Hamernicy” z Krakowa, „Mali Witowianie” z Witowa, „Mali Harnasie” z Suchego.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w niedzielę 6 maja o godz. 11.00 w „Jutrzence” ul. Grunwaldzka 3. 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IIIKorale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm.
    70 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Spinka góralska XXSpinka góralska XXMetalowa mała spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 3 cm, długość (z przekolacem) 7 cm.
    220 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.