PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

5 Zakopiańskie Lato Teatralne "Deszczowy lipiec"

Sobota, 21 lipca 2012 r.
Autor: AKS

fot. Marcin Semberecki21 lipca o godz. 18:00 w ramach Zakopiańskiego Lata Teatralnego odbędą się spektakle: „MASQUERADA”, „SYMFONIA CZERWONEGO IRYSA”.


5 Zakopiańskie Lato Teatralne
„DESZCZOWY LIPIEC, czyli VARIETE przy Krupówkach:
CHANSON et CABARET CAFE”
EDYCJA JUBILEUSZOWA 

ZAKOPANE: LIPIEC 2012 

ORGANIZATOR:
TEATR SCANDALE ROYAL

WSPÓŁORGANIZATOR:
BIURO PROMOCJ IZAKOPANEGO 

PARTNERZY STRATEGICZNI:
GALERIA YAM
CAFE PIANO

PATRONAT HONOROWY:
BURMISTRZ MIASTA ZAKOPANE
JanuszMajcher 

5 Zakopiańskie Lato Teatralne jest kontynuacją czterech poprzednich edycji festiwalu. Z okazji małego jubileuszu został nadany specyficzny, lecz prawdziwy podtytuł Festiwalu, znakomicie charakteryzujący aurę zazwyczaj panującą podczas pokazów spektakli… 

DESZCZOWY LIPIEC… 

a wraz z nim spore urozmaicenie repertuaru i sporo niespodzianek... 

Współorganizatorem tegorocznej edycji Festiwalu jest założony w Krakowie przez Bartłomieja Piotrowskiego pierwszy w Polsce rozrywkowy teatr w formie VARIETE – TEATR SCANDALE ROYAL. 

TEATR SCANDALE ROYAL odwołuje się do tradycji paryskiego kabaretu „Czarny Kot”, roztańczonego „Moulin Rouge”, surrealistycznego, szwajcarskiego „Kabaretu Voltaire” oraz do paryskiej burleski, a także do gorących rytmów Ameryki Południowej. 

Na Krupówkach zagoszczą zatem spektakle inspirowane arcydziełami teatru, poezji, opery, muzyki i tańca, a obejrzeć je będzie można w formie jedynego w swoim rodzaju ulicznego VARIETE. 

Każdy spektakl będzie inny i wyjątkowy... 

W repertuarze zagoszczą spektakle inspirowane komedią dell'arte, tańcem, cyrkiem oraz sztuką mimu i iluzji...  

Za sprawą iluzji, lirycznej poezji, namiętnego, energetycznego tańca oraz porywającej muzyki przeniesiemy się w wyjątkowe miejsca świata: na paryskie, artystyczne wzgórze Montmartre, odwiedzimy ciasne uliczki Hawany, skosztujemy zakazanego owocu w argentyńskich milongach... a wszystko to w formie ekspresyjnych happeningów, które odbędą się na zakopiańskich Krupówkach w podwórku pod numerem 63. 

Nawiązując do tradycji przedwojennych teatrzyków ogródkowych i podwórkowych zapraszamy Publiczność do magicznego, artystycznego zaułka między Galerią YAM a Cafe Piano...gdzie odbędą się urokliwe, kameralne spektakle i koncerty... 

Zapraszamy na spektakle w formie CHANSON et CABARET CAFE...

 

„DESZCZOWY LIPIEC, czyli VARIETE przy Krupówkach:
CHANSON et CABARET CAFE” 

ZAKOPIAŃSKIE LATO TEATRALNE „DESZCZOWY LIPIEC”

jest przygodą, przeżyciem i wspólnym spotkaniem „twarzą w twarz” aktorów, tancerzy, muzyków, cyrkowców i widzów - podczas jedynych w swoim rodzaju, osobliwych i niezwykłych ulicznych happeningów i spektakli, które zostaną przygotowane specjalnie na tę okazję… 

To właśnie na Krupówkach, podczas trwania Festiwalu, TEATR – często kojarzony z nudą, zamszową kurtyną i miękkimi siedzeniami na widowni – odsłoni swoją drugą, prawdziwą, niezwykłą i magiczną twarz… 

Teatr - przez tych kilka wakacyjnych dni - zawładnie  Krupówkami… i po raz kolejny oczaruje publiczność dostarczając wielu niezapomnianych doznań, przeżyć i atrakcji... 

Pomysłodawcą i dyrektorem Festiwalu jest reżyser Bartłomiej Piotrowski, który do udziału w wydarzeniu zaprosił znanych artystów: aktorów, muzyków, tancerzy i cyrkowców.

 

5 ZAKOPIAŃSKIE LATO TEATRALNE „DESZCZOWY LIPIEC” 
to rozrywka na NAJWYŻSZYM poziomie!!! (n.p.m.) 

ZAPRASZAMY NA JEDYNE W SWOIM RODZAJU, OGRÓDKOWE SPEKTAKLE CHANSON et CABARET CAFE:

13.07.2012 (piątek)
„Chez le clown”

14.07.2012 (sobota)
„BAL U MANEKINÓW”
„LA HABANA VIEJA” 

20.07.2012 (piątek)
„WALIZKA PEŁNA ILUZJI”

21.07.2012 (sobota)
„MASQUERADA”
„SYMFONIA CZERWONEGO IRYSA”

27.07.2012 (piątek)
„ULICZNY CYRK KLAUNA FELIKSA” 

28.07.2012 (sobota)
„NOSTAGIA”
„ULICA CORRIENTES” 

Spektakle rozpoczynają się o godz. 18:00 przy Krupówkach 63 w podwórku między Galerią YAM a Cafe Piano.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Spinka góralska IXSpinka góralska IXMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.