PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Wernisaż wystawy Marka Kossowskiego "Na Twoją chwałę Panie"

Piątek, 1 lutego 2013 r.
Autor: AKS

Wernisaż wystawy Marka Kossowskiego "Na Twoją chwałę Panie"Miejska Galeria Sztuki im. Wł.hr. Zamoyskiego w Zakopanem zaprasza na wernisaż wystawy Marka Kossowskiego pt. "Na Twoją chwałę Panie", który odbędzie się 1 lutego o godz. 17.00 w Miejskiej Galerii Sztuki ul. Krupówki 41.


MAREK KOSSOWSKI (ur. 1953 w Warszawie)
Absolwent zakopiańskiej szkoły im. A. Kenara, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1979 r. obronił dyplom na Katedrze Tkaniny Artystycznej i wstąpił w szeregi Koła Młodych przy ZPAP w okręgu Zakopane. Od 1981 roku jest członkiem nadzwyczajnym ZPAP. Mieszka w Nowym Targu. Oprócz tkaniny i malarstwa zajmuje się też aranżacjami wnętrz i instalacjami z wikliny.
Ważnym przedsięwzięciem była współpraca z Tadeuszem Brzozowskim, dla którego w ZWW Zakopane realizował gobelin “Kwartet zapustny” dla Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Kossowski uczestniczy w tworzeniu Galerii - pracowni PLAMA w Nowym Targu.
Swoje prace prezentował na blisko 30 wystawach indywidualnych (Bolesławiec, Gorzów Wielkopolski, Kraków, Mediolan, Nowy Sącz, Nowy Targ, Rzym, Warszawa, Wrocław, Zakopane, Zgorzelec, Zielona Góra) oraz 70 zbiorowych (“Tkanina Roku”, Zakopane; Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej, Łódź; Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej, Łódź, Międzynarodowe Biennale Miniatury Tkackiej, Szombathely; Ogólnopolskie Biennale “Sztuka wobec Sacrum”, Warszawa; Mała Forma Tkacka, Jelenia Góra; Warsztaty Tkackie, Kowary; “Splot”, Bergkamen; “Abstrakcja w Naturze”, Zakopane; “Tkanina i Rzeźba”, Zakopane; II Biennale Tkaniny Unikatowej i Malarstwa, Trójmiasto; I Festiwal Tkaniny, Kraków; “Prezentacje Nowotarskie”, Nowy Targ i inne). Jest laureatem licznych konkursów w dziedzinie tkaniny. Jego dzieła znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Wystawa czynna do 3 marca.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.