PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Weekend majowy w Muzeum Tatrzańskim

1–5 maja 2013 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

Weekend majowy w Muzeum TatrzańskimWeekend majowy w Muzeum Tatrzańskim to nie tylko wszystkie nasze muzea i galerie czynne w stałych godzinach otwarcia (oprócz Galerii Sztuki na Kozińcu, gdzie trwają przygotowania do nowej wystawy), ale też dwie „propozycje nadzwyczajne”: premiera spektaklu Teatru Witkacego „OK! - SZA” wg Witkacego (1 maja) oraz „Dzień Wowkonowicza” (4 maja). Obie w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25. Serdecznie zapraszamy.


PREMIERA SPEKTAKLU TEATRU IM. ST. I. WITKIEWICZA „OK! - SZA” WG WITKACEGO. POMYSŁ – KONSTRUKCJA – WYKONANIE – KRZYSZTOF NAJBOR - 1 MAJA (ŚRODA), GODZ. 18.15  

Dziś albo jutro

Na bordo papierze

Muszę się uporać

Z twą mordą frajerze

                        Witkacy 

O spektaklu „OK! - SZA” wg Witkacego można by powiedzieć tak: zobaczycie Państwo Witkacego prawdziwie (?) prywatnego i jak zwykle „dziwnie pięknego” czy wręcz niepokojąco fascynującego. Artystę – malarza – myśliciela. A wszystko to w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza, filii Muzeum Tatrzańskiego, ul. Władysława Zamoyskiego 25

UWAGA!

To rzecz teatralna na Głos – Dźwięki – Szumy – Słowa na podstawie „Regulaminu Firmy Portretowej” Stanisława Ignacego Witkiewicza, fragmentów „Listów do żony” i prawie nieznanych porannych piosenek (wierszyków).

Serdecznie zapraszamy do Okszy!

Pomysł – konstrukcja – wykonanie – KRZYSZTOF NAJBOR

Aktor Teatru im. ST. I. Witkiewicza w Zakopanem

Premiera – 1 maja 2013, g. 18.15

Bilety do nabycia w kasie Teatru. 

Dwa następne spektakle odbędą się 24 i 31 maja. 

 

„DZIEŃ WOWKONOWICZA” W WILLI OKSZA –  4 MAJA (SOBOTA), GODZ. 16 

Zapraszamy serdecznie do Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza  na „Dzień Wowkonowicza” na wystawie „Ze Lwowa do Chamonix. W 100 lecie urodzin Tadeusza Wowkowicza” w sobotę 4 maja o godz. 16. Będzie to spotkanie z historią polskiego narciarstwa, na kanwie opowieści, osnutej wokół życia głównego bohatera wystawy, Tadeusza „Teddy´ego” Wowkonowicza.

Opowiemy o narciarstwie w Zakopanem w latach trzydziestych, o asach polskiego narciarstwa, jak Stanisław Marusarz i Bronek Czech, a także o powojennych losach polskich narciarzy i wreszcie o głównym bohaterze wystawy.

Program „Dnia Wowkonowicza”:

- przywitanie gości na wystawie „Ze Lwowa do Chamonix. W 100 lecie urodzin Tadeusza Wowkowicza”; wystąpienie Andrzeja Bachledy, honorowego patrona wystawy, oraz André Wowkonowicza, syna Tadeusza Wowkonowicza

- "Tadeusz Wowkonowicz - niezwykłe losy niezwykłego człowieka” – prezentacja dr Leona Raka;

- "Reaktywacja Polskiego Związku Narciarskiego po II wojny światowej" – dr Leon Rak;

- „Zakopiańskie narciarstwo w latach 30” wykład z prezentacją multimedialną Wojciecha Szatkowskiego;

- pokaz fragmentów narciarskich filmu „Biały ślad”, w reż. Adama Krzeptowskiego. 

Obecność w willi Oksza potwierdzili: rodzina Wowkonowiczów, Andrzej Bachleda-Curuś -najlepszy w historii polskiego narciarstwa alpejczyk, dr Leon Rak i Zbigniew Sokalski – twórcy wystawy. 

Serdecznie zapraszamy

Wstęp wolny

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    120 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.