PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Zakończenie Sezonu Narciarskiego...

Środa, 29 maja 2013 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

Karpaty Wschodnie. Paraszka, fot. Maksymilian Maks Dudryk-z PręgowskiSerdecznie zapraszamy na kolejny wieczór górski z cyklu Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim 29 maja o godz. 18.00. Spotkanie to będzie jednocześnie zakończeniem sezonu zimowego w Tatrach. Spotkanie poprowadzi Wojciech Szatkowski.


W dobrych latach 20. i 30. XX wieku popularne były narciarskie zakończenia sezonu. Organizowano je w schronisku na Hali Pysznej w górnej partii Doliny Kościeliskiej lub w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Postanowiliśmy wrócić do tej pięknej tradycji. W ramach prezentacji opowiemy o wycieczkach narciarskich na Doboszankę w Gorganach i Pietrosa oraz Howerlę w Czarnohorze. Dowiecie się Państwo, czym były „wielka zbroja” i „pierwszoklaśna wyrypa”, jakie było zawołanie narciarskie miłośników „białego szaleństwa” spod znaku Karpackiego Towarzystwa Narciarzy (KTN). Bohaterami wieczoru będą Roman Kordys, Maksymilian „Maks” Dudryk i Zenobiusz Pręgowski. Drugą część wieczoru rezerwujemy dla narciarzy zakopiańskich: Mariusza Zaruskiego, Józefa Oppenheima, Stanisław Zdyba i innych. Opowiemy o ich wyrypach narciarskich, pierwszych zjazdach i wyprawach na ostatnie śniegi w sezonie w latach dwudziestych i trzydziestych. Będą też filmy. Proponujemy też, byście Państwo przygotowali i opowiedzieli jakieś własne wspomnienie z minionego sezonu narciarskiego. Zatem: będzie się działo..., a po części oficjalnej ta nieoficjalna: nie mniej ważna. 

Serdecznie zapraszamy 

Wstęp wolny. 

Na zdjęciu: Karpaty wschodnie. Paraszka, fot. Maksymilian Maks Dudryk, ze zbiorów Zenobiusza Pręgowskiego

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...
    35 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.