PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

Wystawa Kobierców Wschodnich

30 stycznia – 3 lutego 2015 r.
Autor: Maciej Stasiński

Wystawa Kobierców WschodnichWystawa Kobierców Wschodnich - Galeria Sztuki na Kozińcu. 28 stycznia – 29 marca 2015 - Galeria Sztuki im. W. i J. Kulczyckich filia Muzeum Tatrzańskiego Zakopane, Droga na Koziniec 8.


Stylowe wnętrze Galerii ponownie ozdabiają antyczne dywany, nadając mu charakter luksusu i wytworności dawnych przedwojennych mieszczańskich domów. Dywany te pochodzą z kolekcji rodzinnej dr. Włodzimierza i dr. Jerzego Kulczyckich ze Lwowa, z daru Anny Piotrowicz Kulczyckiej. Wielobarwność motywów kwiatowych pozwala zatopić się w tym niezwykłym zimowym ogrodzie sztuki, dając zwiedzającym wytchnienie w ponadczasowej przestrzeni.

Wprowadzenie w tajniki historii kobierców, barwienia i technik kobierniczych dla zainteresowanych w cenie biletu. Można tu nauczyć się wiązania różnego rodzaju węzłów dywanowych na zaimprowizowanym krośnie tkackim.
Dzieci z pomocą dywanu fantazji zostaną wprowadzone w świat wschodnich bajek: o dżinach zamkniętych w dzbanach, o księciu który nauczył się tkać dywany, o leniwym synu tkacza, którego mędrzec nauczył rozumu i wielu innych.
Zapraszamy też grupy szkolne i przedszkolaków (po wcześniejszym ustaleniu terminu) na dostosowane do wieku słuchaczy spotkania przybliżające tematykę kobierniczą. Dla najmłodszych bajki i rozwiązywanie zagadek z wyszukiwaniem motywów zwierząt w dywanach.

Prosimy umawiać się pod nr  tel. 18 20 129 36 w godzinach otwarcia Galerii.
Oprowadzanie i spotkania z grupami w każdym dniu zwiedzania od godz. 9:00 do 15:00 prowadzone przez Urszulę Radwańską, opiekunkę kolekcji.


Serdecznie zapraszamy.
Więcej na: www.muzeumtatrzanskie.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Bańka choinkowa IBańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.