PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

Wystawa Kobierców Wschodnich

30 stycznia – 3 lutego 2015 r.
Autor: Maciej Stasiński

Wystawa Kobierców WschodnichWystawa Kobierców Wschodnich - Galeria Sztuki na Kozińcu. 28 stycznia – 29 marca 2015 - Galeria Sztuki im. W. i J. Kulczyckich filia Muzeum Tatrzańskiego Zakopane, Droga na Koziniec 8.


Stylowe wnętrze Galerii ponownie ozdabiają antyczne dywany, nadając mu charakter luksusu i wytworności dawnych przedwojennych mieszczańskich domów. Dywany te pochodzą z kolekcji rodzinnej dr. Włodzimierza i dr. Jerzego Kulczyckich ze Lwowa, z daru Anny Piotrowicz Kulczyckiej. Wielobarwność motywów kwiatowych pozwala zatopić się w tym niezwykłym zimowym ogrodzie sztuki, dając zwiedzającym wytchnienie w ponadczasowej przestrzeni.

Wprowadzenie w tajniki historii kobierców, barwienia i technik kobierniczych dla zainteresowanych w cenie biletu. Można tu nauczyć się wiązania różnego rodzaju węzłów dywanowych na zaimprowizowanym krośnie tkackim.
Dzieci z pomocą dywanu fantazji zostaną wprowadzone w świat wschodnich bajek: o dżinach zamkniętych w dzbanach, o księciu który nauczył się tkać dywany, o leniwym synu tkacza, którego mędrzec nauczył rozumu i wielu innych.
Zapraszamy też grupy szkolne i przedszkolaków (po wcześniejszym ustaleniu terminu) na dostosowane do wieku słuchaczy spotkania przybliżające tematykę kobierniczą. Dla najmłodszych bajki i rozwiązywanie zagadek z wyszukiwaniem motywów zwierząt w dywanach.

Prosimy umawiać się pod nr  tel. 18 20 129 36 w godzinach otwarcia Galerii.
Oprowadzanie i spotkania z grupami w każdym dniu zwiedzania od godz. 9:00 do 15:00 prowadzone przez Urszulę Radwańską, opiekunkę kolekcji.


Serdecznie zapraszamy.
Więcej na: www.muzeumtatrzanskie.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Śpiewki i nuty - Trebunie TutkiŚpiewki i nuty - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. 1 Ozwodne  2:21 2 Krzesane  4:26 3 Janosikowe  5:44 4 Ozwodne zbojnickie  2:24 5 Duchowe  4:55 6...
    30 zł
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.