PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zawoja

Zaproszenia

Mistrzostwa Polski w kolarstwie zjazdowym

21–22 lipca 2012 r.
Autor: AKS

Mistrzostwa Polski w kolarstwie zjazdowymW dniach 21-22 lipca w malowniczej górskiej miejscowości położonej w powiecie nowosuskim - Zawoi odbędą się najważniejsze zawody Downhillowe w 2012 roku – Mistrzostwa Polski w kolarstwie zjazdowym rozgrywane pod szyldem międzynarodowych zawodów Downhill Contest.


Trasa zjazdowa na stoku góry Mosorny Groń stworzona na zawody jest bardzo zróżnicowana, wymagająca i widowiskowa. Jej długość wynosi 2 000 metrów a najlepsze czasy przejazdu oscylują w granicach 3 minut. 

Downhill to sport opierający się na tych samych zasadach co narciarstwo alpejskiej, zawodnicy pokonują wyznaczoną trasę na czas. Zjeżdżają w dół górskimi trasami najeżonymi naturalnymi i sztucznymi przeszkodami. Sęk w tym, żeby trasa była jak najbardziej wymagając i zróżnicowana – tylko wtedy sprawiedliwie weryfikuje umiejętności startujących – mówi Tomek Gagat organizator imprezy. Na całej długości trasy zawodnicy napotykają mnóstwo korzeni, kamieni specjalnie przygotowane skocznie, uskoki, bandy ziemne. Wygrywa ten zawodnik, który pokona trasę w najkrótszym czasie. Nierzadko zdarza się tak, że o zwycięstwie decydują setne sekundy, dlatego pomiar czasu odbywa się za pomocą fotokomórki. Efektowne skoki na odległość kilkunastu metrów oraz prędkość sprawia, że downhill to bardzo spektakularna i widowiskowa dyscyplina sportu. 

Zapraszamy wszystkich kibiców do Zawoi na stok góry Mosorny Groń gdzie podczas niedzielnych finałów nie zabraknie dużej dawki emocji i adrenaliny. 

Harmonogram Zawodów: 

Sobota  21.07.2012

10:00 – 17:00   Treningi 

Niedziela 22.07.2012

10:00 – 12:00             Treningi

12:30-14:30                Eliminacje

15:00-16:30                Finały 

Więcej informacji na www.downhillcup.eu  oraz  http://www.facebook.com/downhillcontest

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik z kolorowych howlitów / pastylki /  oraz szklanych kwiatków i przekładek. Obwód 50,5 cm
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.