PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Białka Tatrzańska

Zaproszenia

Wodne Kino w Termie Bania

Sobota, 8 października 2011 r.
Autor: AKS

fot. Anna Karpiel-Semberecka8 października w Termie Bania w Białce Tatrzańskiej rozpocznie się filmowy cykl, podczas którego goście, relaksując się w termalnych wodach, będą mieli okazję podziwiać dzieła polskiej i światowej kinematografii. Wodne Kino to kolejna po Kulturze na Bani akcja, zorganizowana pod auspicjami białczańskiej Termy. Tym razem dedykowana w całości fascynatom X Muzy.


Pokazy filmowe wychodzące poza sale kinowe zyskują coraz większą popularność. Pokazy w Termie Bania, pozwalające na odbiór obrazów połączony z relaksem w termalnych wodach, w niezwykłych okolicznościach tatrzańskiego krajobrazu to wyjątkowa, niespotykana forma obcowania z filmową sztuką.

- Sukces Kultury na Bani pokazał otwartość naszych gości na różnorodne kulturalne drogi. Tym razem, stawiamy na kino, proponując im regularne projekcje na terenie obiektu. W każdą sobotę goście Termy, będą mogli podczas wodnego relaksu cieszyć się filmowym seansem – mów Kinga Cierniak z Działu Marketingu Termy Bania. – Podobnie jak podczas Kultury na Bani, stawiamy na różnorodność przygotowanych propozycji, sięgając do dorobku polskiej i zagranicznej kinematografii. Mówię tutaj o różnorodności gatunkowej, ale także o dziełach powstałych na przestrzeni wielu lat, sięgających do odmiennych estetycznych tradycji.

Wśród pozycji proponowanych w repertuarze Termy znajdą się tytuły często w oczywisty sposób nawiązujące do wodnej aranżacji. Na pierwszy ogień – kultowy Rejs. Komedia Marka Piwowskiego, po przeszło 40 latach od powstania wciąż cieszy się ogromną popularnością, bawiąc niezmiennie kolejne pokolenia Polaków. Znakomite kreacje aktorskie, przewrotny humor, intrygujący scenariusz – wszystko to zadecydowało o sukcesie filmu wpisując go do kanonu dzieł polskiej kinematografii.

W ramach Wodnego Kina, w każdą nadchodząca sobotę o godzinie 19, goście będą mogli zapoznać się z kolejnymi filmowymi obrazami. Czasem przypomnieć sobie te już dobrze znane, kultowe, czasem poznając te mniej popularne, acz równie intrygujące.

- Staramy się, aby Terma była miejscem, w którym prócz relaksu i wodnej rozrywki goście znajdą również i coś więcej. Tym razem nasze działania to ukłon w stronę kinomanów, których – jak mamy nadzieję – wśród naszych gości nie brakuje.

Z racji imprezy Wodne Kino goście nie ponoszą dodatkowych kosztów. Obowiązuje bilet do Strefy Cichej w Termie Bania.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.