PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Białka Tatrzańska

Zaproszenia

Wodne Kino w Termie Bania

Sobota, 8 października 2011 r.
Autor: AKS

fot. Anna Karpiel-Semberecka8 października w Termie Bania w Białce Tatrzańskiej rozpocznie się filmowy cykl, podczas którego goście, relaksując się w termalnych wodach, będą mieli okazję podziwiać dzieła polskiej i światowej kinematografii. Wodne Kino to kolejna po Kulturze na Bani akcja, zorganizowana pod auspicjami białczańskiej Termy. Tym razem dedykowana w całości fascynatom X Muzy.


Pokazy filmowe wychodzące poza sale kinowe zyskują coraz większą popularność. Pokazy w Termie Bania, pozwalające na odbiór obrazów połączony z relaksem w termalnych wodach, w niezwykłych okolicznościach tatrzańskiego krajobrazu to wyjątkowa, niespotykana forma obcowania z filmową sztuką.

- Sukces Kultury na Bani pokazał otwartość naszych gości na różnorodne kulturalne drogi. Tym razem, stawiamy na kino, proponując im regularne projekcje na terenie obiektu. W każdą sobotę goście Termy, będą mogli podczas wodnego relaksu cieszyć się filmowym seansem – mów Kinga Cierniak z Działu Marketingu Termy Bania. – Podobnie jak podczas Kultury na Bani, stawiamy na różnorodność przygotowanych propozycji, sięgając do dorobku polskiej i zagranicznej kinematografii. Mówię tutaj o różnorodności gatunkowej, ale także o dziełach powstałych na przestrzeni wielu lat, sięgających do odmiennych estetycznych tradycji.

Wśród pozycji proponowanych w repertuarze Termy znajdą się tytuły często w oczywisty sposób nawiązujące do wodnej aranżacji. Na pierwszy ogień – kultowy Rejs. Komedia Marka Piwowskiego, po przeszło 40 latach od powstania wciąż cieszy się ogromną popularnością, bawiąc niezmiennie kolejne pokolenia Polaków. Znakomite kreacje aktorskie, przewrotny humor, intrygujący scenariusz – wszystko to zadecydowało o sukcesie filmu wpisując go do kanonu dzieł polskiej kinematografii.

W ramach Wodnego Kina, w każdą nadchodząca sobotę o godzinie 19, goście będą mogli zapoznać się z kolejnymi filmowymi obrazami. Czasem przypomnieć sobie te już dobrze znane, kultowe, czasem poznając te mniej popularne, acz równie intrygujące.

- Staramy się, aby Terma była miejscem, w którym prócz relaksu i wodnej rozrywki goście znajdą również i coś więcej. Tym razem nasze działania to ukłon w stronę kinomanów, których – jak mamy nadzieję – wśród naszych gości nie brakuje.

Z racji imprezy Wodne Kino goście nie ponoszą dodatkowych kosztów. Obowiązuje bilet do Strefy Cichej w Termie Bania.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    40 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.