PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Białka Tatrzańska

Zaproszenia

Od Bollywoodu do Guseł, czyli sobota na Bani

Sobota, 22 października 2011 r.
Autor: AKS

fot. Anna Karpiel-SembereckaSobotni wieczór to czas na odpoczynek lub rozrywkę. Propozycje Termy Bania na 22 października stanowią połączenie możliwości relaksu z licznymi atrakcjami. Goście białczańskiego kompleksu mają okazję jednego dnia, w jednym miejscu, zobaczyć kolejny wodny pokaz filmowy i wziąć udział w wyjątkowej III Nocy Saunowej.


Za nami już dwa tygodnie wodnych seansów. Po sztandarowych dziełach polskiej kinematografii – Rejsie i Nożu w wodzie, nadszedł czas na estetykę skrajnie odmienną, a mianowicie indyjski Błękit. Bollywoodzkie produkcje, kilka lat temu zyskały światową popularność, zdobywając miliony fanów w każdym rejonie globu.

Specyficzna konwencja pozwala na pierwszy rzut oka odróżnić indyjskie kino od zachodnich produkcji. Duże, jeśli nie zasadnicze znaczenie ma tutaj oczywiście typowa, momentalnie rozpoznawalna muzyka. Autorem ścieżki dźwiękowej do Błekitu jest AR.Rahman jeden z najbardziej znanych na świecie filmowych kompozytorów, nagrodzony Oscarem za soundtrack do obrazu Slumdog: Milioner z ulicy.

- W zimny październikowy wieczór pragniemy zaprosić naszych gości do podróży na gorące plaże wysp Bahama. Tam bowiem, toczy się akcja naszej kolejnej, filmowej propozycji – indyjskiego Błękitu – mówi Kinga Cierniak z Działu Marketingu Termy Bania. - Tych, którzy za letnim ciepłem tęsknią niezwykle mocno, zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej już Nocy Saunowej.

Noc Saunowa to doskonała okazja dla wszystkich miłośników tej formy relaksu. Także dla tych, którzy swoją przygodę z saunowaniem dopiero rozpoczynają. Dzięki obecności profesjonalnego saumanajstra, prowadzącego specjalnie przygotowane seanse, mogą oni przekonać się o możliwościach jakie dają kąpiele, a także – dowiedzieć się wiele o poprawnej kulturze saunowania.

- Nocne saunowanie organizowane w Termie połączone jest zawsze tematyczną osią, motywem przewodnim pozwalającym na zbudowanie niezwykłej atmosfery – mówi Kinga Cierniak. – Pierwsza Noc nawiązywała do tradycji regionu, druga – do saunowych zwyczajów egzotycznych rejonów świata. Tym razem zapraszamy naszych gości do podróży w świat magii, guseł i czarów.

Podczas nachodzącej soboty, 22 października, goście będą mieli okazję uczestniczyć w trzech seansach, całkowicie różnych, jak wspomniano wyżej – połączonych jednak tematycznym splotem. Jak można się spodziewać po słowach organizatorów – przygotowane atrakcje będą ogromnym zaskoczeniem. Tym samym, w połączeniu z wodnym seansem – doskonałą propozycją na sobotni, październikowy wieczór.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Muzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyMuzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Henryk Krzeptowski, Józef Chyc, Zofia...
    40 zł
  • Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyNuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk Krzeptowski...
    40 zł
  • Sakiewka IVSakiewka IVSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 14 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.