PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Białka Tatrzańska

Zaproszenia

Relaks i refleksja w Termie Bania

Sobota, 29 października 2011 r.
Autor: AKS

Relaks i refleksja w Termie BaniaKolejna odsłona Wodnego Kina, kolejny wyróżniający się pokaz. Tym razem Terma Bania zaprezentuje film nastrojowy, piękny, wzruszający. Kroniki portowe to już czwarta propozycja dla miłośników termalnych kąpieli i kinematografii w ramach organizowanego cyklu.


Do tej pory odbyły się już trzy seanse filmowe, z których każdy odwoływał się do różnych gustów i konwencji. Tym razem, 29 października goście będą mieli okazję zobaczyć dzieło, które ma charakter refleksyjny i zabawny jednocześnie. Kroniki portowe to uniwersalny obraz współczesnej rodziny, której problemy dla nikogo nie są obce i z tego powodu z pewnością zainteresuje przybyłych do Termy Bania gości.

Historia dziennikarza, który po osobistej tragedii próbuje zmienić swoje życie i na nowo odnaleźć jego sens w małej rybackiej wiosce w Nowej Funlandii, stanowi istotę fabuły Kronik portowych. To realistyczna opowieść o poszukiwaniu szczęścia i zmaganiach z przeszłością. - Dzieło utrzymane jest w niezwykłym klimacie, pełnym emocji – mówi Kinga Cierniak z Działu Marketingu Termy Bania – Ale przede wszystkim historia daje nadzieję, w gruncie rzeczy pozwala w optymizmem patrzeć w przyszłość, nawet w obliczu konfrontacji z cierpieniem.

Projekcja stanowi ekranizację opartą na motywach powieści E. Annie Proulx, za którą autorka została uhonorowana Nagrodą Pulitzera. Za reżyserię odpowiedzialny jest Lasse Hallstrom, twórca doceniony przez krytyków za między innymi Co gryzie Gilberta Grape’a, Czekoladę czy Wbrew regułom. Jeżeli dodamy jeszcze gwiazdorską obsadę Kronik portowych, w której skład wchodzą Kevin Spacey, Julianne Moore i Cate Blanchett, mamy trzy zasadnicze powody, dla których warto skorzystać z propozycji Termy Bania.

- Wiemy, że wśród mieszkańców regionu znajdziemy licznych fanów kinematografii, o czym przekonaliśmy się podczas ubiegłych seansów – mówi Kinga Cierniak z Działu Marketingu Termy Bania– Mamy nadzieję, że czwarta propozycja cyklu Wodne Kino także będzie przez wszystkich dobrze przyjęta.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.