PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Chabówka

Kultura

Jasełka „Perełek”

Czwartek, 31 grudnia 2009 r.
Autor: Anna Sokołowska

fot. Jan Ciepliński27 stycznia 2009 r. w kościele parafialnym pw. św. Brata Alberta w Chabówce grupa teatralna „Perełki Marysi” po raz kolejny wystawiła spektakl o tematyce bożonarodzeniowej. Tym razem aktorzy – amatorzy zaprezentowali program wg scenariusza Małgorzaty Bogdał, jednej z aktorek tej grupy, którą od samego początku (od ponad 3 lat) prowadzi Maria Sokołowska.


Program zatytułowany „Nie prześpij narodzin swego Boga” został ukazany w konwencji współczesnej, dając do myślenia, co by było, gdyby Jezus narodził się tu i teraz. Zaangażowanie wszystkich grających przełożyło się na wzruszenie widzów, którz w podzięce za emocje i przeżycia oklaskiwali grupę na stojąco. Ostatnim elementem tego wydarzenia było obdarowanie wszystkich widzów smakołykami przygotowanymi przez aktorki.
Ważną rolę w spektaklu pełniło światło, dźwięk, śpiew, a przede wszystkim muzyka. Nad oprawą muzyczną czuwała Alicja Sokołowska, która podjęła się napisania nowych tekstów do dwóch anglojęzycznych pieśni bożonarodzeniowych, a także jest autorką całkiem nowej pastorałki nawołującej śpiących pasterzy.
Grupa z całego serca dziękuje panom Kazimierzowi i Pawłowi Drzyzgom za oświetlenie, a panu Gabrielowi Gackowi za nagłośnienie.
Szczególne podziękowania grupa kieruje do księdza proboszcza, Pawła Skowrona, który udostępnia aktorom miejsce na próby i chętnie gości „Perełki” w kościele parafialnym z różnymi działaniami aktorskimi.
Grupa po raz drugi zbierała datki na rehabilitację Marka, młodego mieszkańca Chabówki, dotkniętego ciężką chorobą. Za wszystkie otwarte serca aktorzy serdecznie dziękują.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł
  • Lampka nocna z parzenicąLampka nocna z parzenicąLampka nocna z naniesionym na kloszu motywem ludowym (po dwóch stronach klosza) w kolorze czarnym, malowanym ręcznie. Klosz w kolorze kremowym. Podstawa lampki...
    120 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.