PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Styczeń 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Czarny Duanjec

Wiadomości

104 urodziny

Sobota, 17 stycznia 2015 r.
Autor: Urząd Gminy Czarny Dunajec

104 urodzinyStefan Leja z Koniówki obchodzi w tym roku swoje 104 urodziny. Stało się już tradycją, że z tej okazji szanownego jubilata odwiedzają władze gminy Czarny Dunajec - wójt Józef Babicz i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Józefa Rafacz, by złożyć Panu Stefanowi życzenia i wręczyć urodzinowy upominek - kosz kwiatów i słodkości. Zanim władze gminy złożyły jubilatowi życzenia, zagrała kapela góralska Stanisława Bukowskiego. Pan Stefan przypomniał sobie dawne czasy i przyśpiewki, które chętnie wszystkim obecnym zaprezentował. Chętnie rozmawiał i opowiadał historie ze swojego życia.


Pan Stefan to pogodny człowiek. Opiekują się nim synowie - Józef i Jan. Jak mówią, jubilat przez ostatni rok nie chorował i jak na ten wiek dobrze się trzyma. Jak podkreślił wójt Józef Babicz, Pan Stefan nie wygląda na swój wiek, tylko przynajmniej na 20 lat mniej.

Stefan Leja urodził się w Koniówce 12 stycznia 1911 roku. Od najmłodszych lat pracował na gospodarstwie. Uczył się w szkołach w Chochołowie i Koniówce. W 1938 r. poślubił Albinę z Knapczyków z Cichego, spokrewnioną z wybitnym muzykantem Andrzejem Knapczykiem - Duchem. Przeżył z nią 74 lata. Zmarła 3 lata temu w wieku 94 lat.

Wspólnie wychowali pięcioro dzieci - Ludwinę, która mieszka w Toruniu, Marię zamieszkałą w Cichem i Józefę - w Podczerwonem. Synowie, Jan i Józef pozostali w Koniówce. Wszyscy pozakładali rodziny, która. Łącznie ma 16 wnuków, 16 prawnuków i 4 praprawnucząt.

Panu Stefanowi życzymy 200 lat. Jak zapowiedział wójt Józef Babicz - za rok spotkamy się na kolejnych urodzinach.

Ciekawostką jest, że Pan Stefan Leja zajmuje 22 miejsce wśród najstarszych żyjących mężczyzn  w Polsce (wg Wikipedii - stan na 9 stycznia 2015).

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.