PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Kultura

40-lecie Polaniorzy

Środa, 4 października 2017 r.
Autor: Małgorzata Karpiel

40-lecie PolaniorzyRegionalny Zespół Polaniorze z Kościeliska działający przy Związku Podhalan o/Kościelisko w dniu 23 września 2017 r. świętował Jubileusz 40 – lecia istnienia, w którym wzięły udział trzy pokolenia członków zespołu. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Kościele parafialnym pod wezwaniem Kazimierza Królewicza w Kościelisku. Po mszy zespół i zaproszeni goście wyruszyli w stronę Domu Ludowego, gdzie trwała dalsza część obchodów. Przez 40 lat w zespole przewinęło się ponad 400 osób, niektórych z nich można było podziwiać na scenie Domu Ludowego w trzech grupach wiekowych.


Uroczystościom towarzyszyli zaproszeni goście: Pan Piotr Bąk – Starosta Tatrzański, Pan Bohdan Pitoń Wójt Gminy Kościelisko, Pan Andrzej Skupień Prezes Głównego Zarządu Związku Podhalan, ks. Marek Łabuzek wikary Parafii w Kościelisku, założyciele zespołu Pan Andrzej Pitoń – Kubów i Pan Wacław Przeklasa (z przyczyn zdrowotnych zabrakło trzeciego z założycieli Pana Józefa Bukowskiego – Tyrały), delegacje zaprzyjaźnionych zespołów regionalnych oraz wielu członków zespołu od tych najstarszych, po najmłodszych. W najbliższym czasie ukaże się folder, w którym będzie można zapoznać się z historią zespołu.

Polaniorze serdecznie dziękują gościom za przybycie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.