PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Zaproszenia

"Góralskie Słodkości 2017"!

Sobota, 17 czerwca 2017 r.
Autor: Maciej Stasiński

"Góralskie Słodkości 2017"!Zarządu Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku oraz wszystkich naszych członkiń, mamy przyjemność zaprosić Państwa na coroczny konkurs ciast "Góralskie Słodkości 2017"! 17.06.2017, godz.17.00, w Domu Ludowym w Kościelisku, ul. Chotarz 453.


REGULAMIN konkursu ciast  „Góralskie Słodkości 2017” 
 
1. Organizator konkursu: 
 
Koło Gospodyń Wiejskich w Kościelisku. 
 
Projekt dofinansowany jest ze środków Gminy Kościelisko, w ramach Programu “Aktywne gospodynie w Gminie Kościelisko- 2017r”.
 
2. Data i miejsce konkursu:  17.06.2017, godz.17.00, w Domu Ludowym w Kościelisku, ul. Chotarz 453.
 
3. Cele konkursu: kultywowanie i upowszechnianie tradycji sporządzania oraz przygotowania wypieku ciast; prezentacja i degustacja najlepszych i najsmaczniejszych wypieków ciast w Gminie Kościelisko i okolic;  wymiana doświadczeń oraz integracja lokalnej społeczności. 4. Przedmiot konkursu: W konkursie będą oceniane ciasta w trzech głównych kategoriach:  ciasta drożdżowe, ciasta kruche, ciasta z masą tortową.
 
5. Warunki uczestnictwa: przedmiotem konkursu mogą być ciasta przygotowane przez wszystkie osoby, które wyraziły chęć udziału w konkursie „Góralskie słodkości 2017”; każdy z uczestników może przygotować do konkursu najwyżej 2 ciasta łącznie we wszystkich 3 kategoriach ( np. 1 ciasto z kategorii ciast drożdżowych i  ciasto z kategorii ciast kruchych);  liczba uczestników jest nieograniczona; ciasta zgłoszone do konkursu należy dostarczyć do godziny 16:00 w dniu 17.06.2017r., w Domu Ludowym w Kościelisku, ul. Chotarz 453, wypełniając KARTĘ ZGŁOSZENIOWĄ;   każde z ciast oznaczone będzie numerem, a nazwisko osoby je zgłaszającej będzie osobno umieszczone na liście uczestników konkursu;  Jury konkursu dokona oceny ciast w każdej z trzech kategorii, przyznając punkty każdemu z wypieków, od 1 do 10-u punktów. Ocena 1 oznacza najniższą ocenę, a 10 oznacza notę najwyższą. Po zsumowaniu wszystkich punktów przyznanych przez Jury konkursu, zostanie wyłoniony zwycięzca w określonej kategorii;  w każdej z trzech kategorii zostaną przyznane 3 wyróżnienia;  Jury, dodatkowo, wybiera spośród wszystkich ciast konkursowych, ciasto o najzabawniejszej nazwie;  w przypadku remisu w danej kategorii bądź kwestii spornych, decydujący głos będzie miał Przewodnicząca/-y Jury konkursu, wybrana/-y przez Jury w dniu konkursu.
 
6. Jury konkursu:  Wypieki oceni Jury, w minimum 9-osobowym składzie ( łącznie z Przewodniczącą/-ym): 
 
a) Ciasta drożdżowe: - 3 osoby oceniające;
 
b) Ciasta kruche: - 3 osoby oceniające;
 
c) Ciasta z masą tortową: - 3 osoby oceniające.
 
7. Kryteria oceny:  Jury dokona wyboru najlepszego wypieku ciasta, biorąc pod uwagę smak oraz wygląd wypieku. 
 
8. Nagrody i wyróżnienia:  Dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody:   3 nagrody główne za I, II i III miejsce w kategorii „Ciasta drożdżowe”;  3 nagrody główne za I, II i III miejsce w kategorii „Ciasta kruche”;  3 nagrody główne za I, II i III miejsce w kategorii „Ciasta z masą tortową”;  3 wyróżnienia w każdej z 3 kategorii;  1 nagrodę za najzabawniejszą nazwę ciasta, spośród wszystkich zgłoszonych ciast konkursowych;   oraz nagrodę pod nazwą „Królowa Wypieków 2017”, wybieraną przez Jury, w trakcie dnia konkursowego. 
 
9. Termin zgłoszeń:  Zgłoszenia ciast należy dokonać dostarczając ciasta konkursowe w dniu konkursu, do godziny 16.00, do Domu Ludowego w Kościelisku, ul. Chotarz 453, wypełniając KARTĘ ZGŁOSZENIOWĄ.

10. Inne istotne informacje:  

organizator zastrzega sobie prawo do opublikowania imion, nazwisk, zdjęć i informacji o zwycięzcach i uczestnikach konkursu. Uczestnictwo w konkursie wiąże się jednocześnie ze zgodą tych osób na przetwarzanie danych osobowych do celów monitoringu, kontroli w ramach realizowanego projektu oraz przeprowadzanych na zlecenie ewaluacji przez Gminę Kościelisko;  poprzez przystąpienie do konkursu uczestnicy wyrażają zgodę na warunki zawarte w Regulaminie;   Regulamin konkursu jest udostępniony na stronie internetowej:
 
Facebook_Koło Gospodyń Wiejskich w Kościelisku
http://www.gminakoscielisko.pl/
 
oraz w cukierni „Samanta” i sklepie „Majsterek” w Kościelisku, ul. Nędzy-Kubińca  

szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 668 275 830 - p. Jagoda Jabłońska.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.