PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Zaproszenia

"Góralskie Słodkości 2017"!

Sobota, 17 czerwca 2017 r.
Autor: Maciej Stasiński

"Góralskie Słodkości 2017"!Zarządu Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku oraz wszystkich naszych członkiń, mamy przyjemność zaprosić Państwa na coroczny konkurs ciast "Góralskie Słodkości 2017"! 17.06.2017, godz.17.00, w Domu Ludowym w Kościelisku, ul. Chotarz 453.


REGULAMIN konkursu ciast  „Góralskie Słodkości 2017” 
 
1. Organizator konkursu: 
 
Koło Gospodyń Wiejskich w Kościelisku. 
 
Projekt dofinansowany jest ze środków Gminy Kościelisko, w ramach Programu “Aktywne gospodynie w Gminie Kościelisko- 2017r”.
 
2. Data i miejsce konkursu:  17.06.2017, godz.17.00, w Domu Ludowym w Kościelisku, ul. Chotarz 453.
 
3. Cele konkursu: kultywowanie i upowszechnianie tradycji sporządzania oraz przygotowania wypieku ciast; prezentacja i degustacja najlepszych i najsmaczniejszych wypieków ciast w Gminie Kościelisko i okolic;  wymiana doświadczeń oraz integracja lokalnej społeczności. 4. Przedmiot konkursu: W konkursie będą oceniane ciasta w trzech głównych kategoriach:  ciasta drożdżowe, ciasta kruche, ciasta z masą tortową.
 
5. Warunki uczestnictwa: przedmiotem konkursu mogą być ciasta przygotowane przez wszystkie osoby, które wyraziły chęć udziału w konkursie „Góralskie słodkości 2017”; każdy z uczestników może przygotować do konkursu najwyżej 2 ciasta łącznie we wszystkich 3 kategoriach ( np. 1 ciasto z kategorii ciast drożdżowych i  ciasto z kategorii ciast kruchych);  liczba uczestników jest nieograniczona; ciasta zgłoszone do konkursu należy dostarczyć do godziny 16:00 w dniu 17.06.2017r., w Domu Ludowym w Kościelisku, ul. Chotarz 453, wypełniając KARTĘ ZGŁOSZENIOWĄ;   każde z ciast oznaczone będzie numerem, a nazwisko osoby je zgłaszającej będzie osobno umieszczone na liście uczestników konkursu;  Jury konkursu dokona oceny ciast w każdej z trzech kategorii, przyznając punkty każdemu z wypieków, od 1 do 10-u punktów. Ocena 1 oznacza najniższą ocenę, a 10 oznacza notę najwyższą. Po zsumowaniu wszystkich punktów przyznanych przez Jury konkursu, zostanie wyłoniony zwycięzca w określonej kategorii;  w każdej z trzech kategorii zostaną przyznane 3 wyróżnienia;  Jury, dodatkowo, wybiera spośród wszystkich ciast konkursowych, ciasto o najzabawniejszej nazwie;  w przypadku remisu w danej kategorii bądź kwestii spornych, decydujący głos będzie miał Przewodnicząca/-y Jury konkursu, wybrana/-y przez Jury w dniu konkursu.
 
6. Jury konkursu:  Wypieki oceni Jury, w minimum 9-osobowym składzie ( łącznie z Przewodniczącą/-ym): 
 
a) Ciasta drożdżowe: - 3 osoby oceniające;
 
b) Ciasta kruche: - 3 osoby oceniające;
 
c) Ciasta z masą tortową: - 3 osoby oceniające.
 
7. Kryteria oceny:  Jury dokona wyboru najlepszego wypieku ciasta, biorąc pod uwagę smak oraz wygląd wypieku. 
 
8. Nagrody i wyróżnienia:  Dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody:   3 nagrody główne za I, II i III miejsce w kategorii „Ciasta drożdżowe”;  3 nagrody główne za I, II i III miejsce w kategorii „Ciasta kruche”;  3 nagrody główne za I, II i III miejsce w kategorii „Ciasta z masą tortową”;  3 wyróżnienia w każdej z 3 kategorii;  1 nagrodę za najzabawniejszą nazwę ciasta, spośród wszystkich zgłoszonych ciast konkursowych;   oraz nagrodę pod nazwą „Królowa Wypieków 2017”, wybieraną przez Jury, w trakcie dnia konkursowego. 
 
9. Termin zgłoszeń:  Zgłoszenia ciast należy dokonać dostarczając ciasta konkursowe w dniu konkursu, do godziny 16.00, do Domu Ludowego w Kościelisku, ul. Chotarz 453, wypełniając KARTĘ ZGŁOSZENIOWĄ.

10. Inne istotne informacje:  

organizator zastrzega sobie prawo do opublikowania imion, nazwisk, zdjęć i informacji o zwycięzcach i uczestnikach konkursu. Uczestnictwo w konkursie wiąże się jednocześnie ze zgodą tych osób na przetwarzanie danych osobowych do celów monitoringu, kontroli w ramach realizowanego projektu oraz przeprowadzanych na zlecenie ewaluacji przez Gminę Kościelisko;  poprzez przystąpienie do konkursu uczestnicy wyrażają zgodę na warunki zawarte w Regulaminie;   Regulamin konkursu jest udostępniony na stronie internetowej:
 
Facebook_Koło Gospodyń Wiejskich w Kościelisku
http://www.gminakoscielisko.pl/
 
oraz w cukierni „Samanta” i sklepie „Majsterek” w Kościelisku, ul. Nędzy-Kubińca  

szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 668 275 830 - p. Jagoda Jabłońska.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.