PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

„MUZYCZNA FIVE O'CLOCK u pani Marii Witkiewiczowej”

Poniedziałek, 8 czerwca 2015 r.   Autor: Piotr Kyc

„MUZYCZNA FIVE O'CLOCK u pani Marii Witkiewiczowej”7 czerwca w zakopiańskim Hotelu Belvedere odbył się – jak zawsze niezwykły - koncert zatytułowany „MUZYCZNA FIVE O'CLOCK u pani Marii Witkiewiczowej” Wykonano - zgodnie z programem- dwa szkice muzyczne Stanisława Ignacego Witkiewicza. Zaśpiewał chór "Cepculek", który Maria Witkiewiczowa prowadziła w Zakopanem a Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod dyr. Agnieszki Kreiner zagrała utwory kompozytorów z przełomu wieków XIX i XX. Nie zbrakło sabałowych gadek i nut. Słowo należało do Jagi Siemaszko i Franciszka Bachledy-Księdzularza a sabałowe nuty wyczarowali muzykanci ze Świętojańskiej Kapeli Klimatycznej z Janem Karpielem Bułeckom na czele. Spotkanie w eleganckiej Sali Marszałka Józefa Piłsudskiego kapitalnie prowadził dr Maciej Pinkwart. Ciekawy scenariusz napisała Agnieszka Kreiner. czytaj więcej


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.