PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Marek Szala w Białej Izbie Związku Podhalan

Środa, 24 czerwca 2015 r.   Autor: Małgorzata Wonuczka Wnuk

Marek Szala w Białej Izbie Związku PodhalanKolejne posiady w Białej Izbie Związku Podhalan zgromadziły wiele osób. Prowadził je bowiem człowiek niezwykły, wspaniały Artysta - rzeźbiarz, Marek Szala. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara i warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych autor ołtarza pieskiego wykonanego na Eucharystię, którą w 1997 roku odprawił na u stóp Wielkiej Krokwi Ojciec Święty Jan Paweł II. Marek Szala jest autorem wielu wspaniałych realizacji artystycznych, m.in. pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II koło Księżówki w Zakopanem, repliki Giewontu, znajdującej się w Ogrodach Watykańskich , relikwiarzy zamówionych przez Dom Generalny Sióstr Zmartwychwstanek we Włoszech, tablicy pamiątkowej upamiętniającej odprawienie Mszy św. pod Wielką Krokwią w 1997 roku, figur do szopki, która stanęła na Placu św. Piotra w Rzymie i wielu innych. czytaj więcej


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.