PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Dekada śpiewu i muzyki pod Tatrami – Jubileusz Tatrzańskiego Chóru „SZUMNY”

Niedziela, 21 czerwca 2015 r.   Autor: Piotr Kyc

Dekada śpiewu i muzyki pod Tatrami – Jubileusz Tatrzańskiego Chóru „SZUMNY”20 czerwca w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem odbył się Galowy Koncert Jubileuszowy z okazji 10-lecia istnienia Tatrzańskiego Chóru "Szumny". Tatrzański Chór „SZUMNY” powstał w maju 2005 roku przy Towarzystwie Edukacji Artystycznej w Zakopanem. Założycielem i dyrygentem chóru jest Mirosława Lubowicz, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Ilość wydarzeń kulturalnych, w jakich Tatrzański Chór "Szumny" brał udział na przestrzeni ostatniej dekady jest imponująca. Należy pamiętać, że jest zespół amatorski, złożony z entuzjastów, którzy na co dzień wykonują różne zawody. Dla naszego miasta posiadanie tego chóru to skarb, który trzeba doceniać, a osobom, które w nim działają należy się szacunek i wdzięczność. Wyobraźmy sobie, gdyby zabrakło chóru...o ile uboższe kulturalnie byłoby Zakopane. czytaj więcej


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.