PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Londyn

Zaproszenia

IV FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ – LONDYN 2010

Sobota, 5 czerwca 2010 r.
Autor: Sebastian Książek - Dei Trust

IV FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ – LONDYN 2010To już po raz czwarty Londyn będzie rozbrzmiewał chrześcijańskimi rytmami. IV Festiwal Piosenki Religijnej – Londyn 2010 odbędzie się w Sobotę, 5 Czerwca o godz. 17.00 w Polskim Kościele pw. Św. Andrzeja Boboli na Hammersmith (1 Leysfield Rd, W12 9JF).


Każda edycja Festiwalu była wyjątkowa, ale w tym roku będzie on szczególny. W niedawnej katastrofie pod Katyniem, w tragicznych okolicznościach odeszło od nas dwóch wielkich orędowników i patronów Festiwalu. Dlatego tegoroczne spotkanie będzie przede wszystkim zlożeniem hołdu Panu Prezydentowi Ryszardowi Kaczorowskiemu, który od samego początku sprawował honorowy patronat nad Festiwalem oraz Ksiedzu Proboszczowi, Bronisławowi Gostomskiemu - wieloletniemu gospodarzowi festiwalowej parafii. Będziemy wspominać ich życie, entuzjazm, dobroć, radość oraz radosne chwile, kiedy byli pośród nas. Tradycyjnie festiwal powraca również myślą do nauk naszego Wielkiego Papieża. Jakże aktualne są Jego słowa wzywające do odważnego dawania świadectwa. Dlatego nasza wiara, nadzieja, milość, przyjaźń i radość będzie głośno wyrażana w najbardziej uniwersalnym jezyku świata - muzyce i śpiewie! W tym roku zaprezentują się bardzo ciekawe formacje muzyczne między innymi z Putney, Balham, Blackhorse Road, Wilsden Green, Slough, Ilford, Angel, Hammersmith a także z Coventry. Festiwal nie jest konkursem lub konfrontacją osiągnięć, nie mniej jednak poziom artystyczny jest wysoki, a publiczność bardzo wymagająca. Poprzednie edycje Festiwalu zgromadziły setki wiernych w różnym wieku i wielu narodowości. Tym razem nie może być inaczej; kościół pw. Św. Andrzeja Boboli na Hammersmith szeroko otwiera drzwi dla wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do wspólnego muzykowania dla Pana Boga!
Szczególnym akcentem IV Festiwalu Piosenki Religijnej – Londyn 2010 będzie zwrócenie uwagi na ogrom potrzeb i problemów z jakimi nadal borykaję się mieszkańcy miasta Miragoane na Haiti. Niemal 5 miesięcy po tragicznym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło tamten kraj, większość ludzi nadal mieszka w namiotach, dzieci uczą się pod gołym niebem lub pod prowizorycznym zadaszeniem, a ich kościół nie nadaje się do użytku. Zespół Dei Trust, który jest pomysłodawcą i gospodarzem Festiwalu, zorganizował końcem stycznia pamiętny Koncert dla Haiti. Dzięki wielu ludziom dobrej woli udało się uratować niejedno życie oraz pomóc wielu potrzebującym w zapomnianym, małym miasteczku nieopodal Port-au-Prince. Podczas Festiwalu będzie można dowiedzieć się więcej na temat smutnej sytuacji mieszkańców Miragoane i ich opiekuna, dzielnego 'Padre Yvana' oraz wspomóc ich potrzeby konkretną pomocą materialną.
Tegoroczny Festiwal swoim Honorowym Patronatem objęli: Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii oraz wdowa po Panu Prezydencie Ryszardzie Kaczorowskim, Pani Karolina Kaczorowska.
Wszystkich gorąco zapraszamy!
Dei Trust

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.