PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« 2024 StyczeńLutyMarzecKwiecieńMajCzerwiecLipiecSierpieńWrzesieńPaździernikListopadGrudzień

Płonący Arbuz i Koszykareczki z pucharem Burmistrza

Sobota, 8 czerwca 2013 r.   Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Płonący Arbuz i Koszykareczki z pucharem BurmistrzaPłonący Arbuz, drużyna która w finale pokonała GG 11:4 i Koszykareczki, które wygrały 9:4 z Gwiazdami zdobyły pierwsze miejsca w Turnieju Streetballa o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ. Turniej rozegrany został na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 2, wzięło w nim udział po siedem drużyn dziewcząt i chłopców. czytaj więcej

Kajakarze popłynęli Dunajcem

Wtorek, 4 czerwca 2013 r.   Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Kajakarze popłynęli Dunajcem210 zweryfikowanych zawodników popłynęło we czwartek spod kładki przy lodowisku w trasę LXXII Międzynarodowego Spływu Kajakowego na Dunajcu im. Tadeusza Pilarskiego. W przyszłym roku impreza obchodzi 80. rocznicę organizacji pierwszej edycji. czytaj więcej

Bieg Podhalański drugi po Biegu Piastów

Poniedziałek, 3 czerwca 2013 r.   Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Bieg Podhalański drugi po Biegu PiastówTegoroczny VII Bieg Podhalański im. bł. Jana Pawła II z liczbą 674 zawodników okazał się drugą największą tego typu imprezą narciarską w Polsce. Portal Skipol.pl opublikował właśnie swój ranking wg frekwencji i nowotarska impreza znalazła się co prawda na czwartym miejscu, ale trzy pierwsze lokaty to praktycznie jedna, trzydniowa impreza, o trzy dekady starszy, najsłynniejszy w kraju Bieg Piastów. czytaj więcej

Raba Wyżna mistrzem powiatu nowotarskiego

Czwartek, 30 maja 2013 r.   Autor: Stefan Leśniowski

Raba Wyżna mistrzem powiatu nowotarskiegoRaba Wyżna mistrzem powiatu nowotarskiego gimnazjalistów w piłce nożnej. Podopieczni Jacka Zająca wygrali turniej, który rozegrany został na boisku obok hali lodowej w Nowym Targu. W pokonanym polu pozostawili - Łapsze Niżne, Czarny Dunajec, Nowy Targ I i Szaflary. czytaj więcej

Międzynarodowy mecz szachowy juniorów

Poniedziałek, 27 maja 2013 r.   Autor: Marek Gotkiewicz

Międzynarodowy mecz szachowy juniorów17 maja rozegrany został w budynku Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu mecz szachowy pomiędzy młodymi szachistami z dwóch zaprzyjaźnionych klubów (Klub Szachowy PCK Nowy Targ - Šachový krúžok ZŠ-Grundschule Kežmarok). Spotkanie rozegrane zostało na 5. szachownicach w systemie 4. kołowym, z czasem 20 minut na rozegranie partii dla każdego zawodnika. czytaj więcej

Sukces zawodnika KS Wiaterni

Poniedziałek, 20 maja 2013 r.   Autor: KS Wiaterni

Sukces zawodnika KS WiaterniSzymon Urzędowski zdobył puchar za drugie miejsce (Gr.A chłopcy) w silnie obsadzonych regatach Śląski Puchar Optimista. W zawodach tych wystartowało blisko 120 zawodników z 18 klubów z całej Polski m.in. Poznania, Gdyni, Warszawy, Pucka, Złocieńca itd. KS Wiaterni reprezentowało 7 zawodników. czytaj więcej

I Bieg o Puchar Rektora PPWSZ

Wtorek, 14 maja 2013 r.   Autor: Piotr Rayski-Pawlik

I Bieg o Puchar Rektora PPWSZEwa Pawlikowska, Radna Miasta Nowego Targu zwyciężyła w kategorii kobiet w I Biegu o Puchar Rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Zwycięzcą całego biegu został Michał Bala z Rabki, który przybiegł tuż przed dwoma nowotarżanami: Piotrem Biernawskim i Piotrem Huziorem. czytaj więcej

Powiatowe Igrzyska w unihokeju

Czwartek, 25 kwietnia 2013 r.   Autor: Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ

Powiatowe Igrzyska w unihokeju19 i 22 kwietnia w Nowym targu odbyły się Powiatowe Igrzyska w unihokeju dziewcząt i chłopców zorganizowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu. czytaj więcej

Nowy Targ na Gali 70. Tour de Pologne

Czwartek, 28 marca 2013 r.   Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Nowy Targ na Gali 70. Tour de Pologne1 sierpnia Nowy Targ gościć będzie prawdziwe gwiazdy światowego kolarstwa. Nowotarski Rynek będzie miejscem startu V etapu 70. Tour de Pologne. Podczas gali w pruszkowskiej BGŻ Arena włoska dziennikarka Barbara Pedrotti i Maciej Kurzajewski przedstawili trasę tegorocznego Tour de Pologne i poszczególne miasta mające szczególne znaczenie na trasie wyścigu. czytaj więcej

Miejskie eliminacje turnieju unihokeja

Środa, 27 marca 2013 r.   Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Miejskie eliminacje turnieju unihokejaDrużyna ze Szkoły Podstawowej nr 11 prowadzona przez Grzegorza Temeckiego tracąc tylko dwie bramki w trakcie rozgrywek zwyciężyła miejskie zawody eliminacyjne do zawodów Ośrodka w unihokeju chłopców rozegrane na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6. czytaj więcej

Na biegówki do Nowego Targu

Poniedziałek, 25 marca 2013 r.   Autor: Marcin Jagła

Na biegówki do Nowego TarguSerdecznie zapraszamy miłośników biegania na nartach na nowotarskie trasy biegowe. Aura sprzyja narciarzom, którzy dostali sporu bonus od zimy. A skoro są dogodne warunki atmosferyczne to została poprawiona przy pomocy ratraka nowotarska trasa do adresowana do miłośników biegówek. czytaj więcej

Igrzyska Powiatu Nowotarskiego w Tenisie Stołowym

Piątek, 15 lutego 2013 r.   Autor: Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ

Igrzyska Powiatu Nowotarskiego w Tenisie Stołowym12 lutego w Hali „Gorce” w Nowym Targu odbyły się Igrzyska Powiatu Nowotarskiego w Tenisie Stołowym - Turniej Indywidualny zorganizowany przez Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ. czytaj więcej

VII Bieg Podhalański im. Jana Pawła II

Poniedziałek, 11 lutego 2013 r.   Autor: Robert Worwa

VII Bieg Podhalański im. Jana Pawła IIW VII Edycji Biegu im. Jana Pawła II, który tradycyjnie odbył się w Nowym Targu,wzięło udział 678 zawodników i zawodniczek . W tym 477 mężczyzn i 201 kobiet. Najmłodsi uczestnicy: Emilia Szeliga, Anna Wojtyczyk, Itan Ciborowski i Jakub Staszel mają po 6,8, 9 i niespełna 10 lat. Najstarsi - Magda Piczura i Józef Staszel to roczniki 1920 i 1933. czytaj więcej

XVI Karnawał na śniegu

Wtorek, 5 lutego 2013 r.   Autor: Piotr Rayski-Pawlik

XVI Karnawał na śnieguJuż po raz szesnasty Towarzystwo Przyjaciół Dziecięcego Zespołu Mali Śwarni przy współudziale Burmistrza Miasta przygotowało „Karnawał na śniegu” dla dzieci. Na stoku stacji narciarskiej Długa Polana najmłodsi zjeżdżali na nartach i na workach z sianem. Zabawy było przy tym co niemiara. czytaj więcej

Trasy narciarskie już przygotowane

Sobota, 12 stycznia 2013 r.   Autor: Marcin Jagła

Trasy narciarskie już przygotowaneBurmistrz Miasta Marek Fryźlewicz serdecznie zaprasza miłośników biegania na nartach na przygotowane ratrakiem nowotarskie trasy biegowe. Aktualnie warunki śniegowe pozwoliły na przygotowanie odcinka trasy biegnącego z lotniska pod kładkę, dalej wzdłuż Dunajca w stronę Szaflar. Następnie trasa przebiega wokół rezerwatu Bór na Czerwonem z powrotem na lotnisko. Został przygotowany również odcinek biegnący od mostu na Białym Dunajcu do kładki. czytaj więcej