PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Ferment Fest II „Bez gwiazd, bez idoli, bez fanów”

25–26 czerwca 2010 r.
Autor: Krzysztof Mikołajczyk

Ferment Fest II „Bez gwiazd, bez idoli, bez fanów”Po ubiegłorocznym sukcesie pierwszej edycji „Ferment Festu” w Nowym Targu Towarzystwo Kultury Aktywnej „Ferment” zaprasza na edycję drugą.


Rok temu festiwal miał charakter święta z okazji 20-lecia nowotarskiej sceny niezależnej i grały na nim przede wszystkim zespoły z Nowego Targu uzupełnione gośćmi z kraju i zagranicy, którzy wcześniej mieli okazję koncertować w naszym mieście.
W tym roku festiwal obraca się wokół hasła „Bez gwiazd, bez idoli, bez fanów”. Nie jest to bynajmniej konstatacja związana z mizernym poziomem tegorocznego festiwalu i spodziewaną niską frekwencją. Chodzi raczej o przypomnienie pierwotnego etosu sceny niezależnej, na której nie istniały bariery pomiędzy wykonawcami a publiką oraz zjawiska charakterystyczne dla rockowego mainstreamu w rodzaju groupies i rozdawania autografów.
Tym razem większość zespołów przyjedzie do nas spoza Nowego Targu - nieraz z bardzo daleka. Na pewno sporą atrakcją będzie występ szwedzkiego Beyond Pink, czyli stuprocentowo żeńskiej thrash punkowej formacji, która słynie z żywiołowych koncertów i feministycznego zaangażowania. Dla zwolenników bardzo ciężkich metal core’owych brzmień gratką będą Słowacy z Abhorrence, którzy właśnie wrócili z trasy po Azji i czekają na premierę kolejnej płyty. Najbardziej zaskakującym gościem będzie hardcore/punkowa grupa z Johannesburga Touched By Nausea. Punki z Afryki, w dodatku z mundialowego RPA to z pewnością niecodzienna atrakcja. Z kolei włoski duet OVO zaskoczy z pewnością awangardowym post-metalem, parateatralną oprawą i...decybelami. Z krajowych wykonawców na pewno swoją publiczność będą mieli old schoolowy Eye For An Eye z Bielska Białej i Stone Heart z Mikołowa, warszawski metalcore’owy Born Anew, crustowa Infekcja (Wrocław) trash punkowe Knife In The Leg i Government Flu (obie z Warszawy), emo-core’owe Sight To Behold czy folk punkowa Klinika. Oczywiście nie zabraknie również miejscowych kapel, czyli Odszukać Listopad, Rise, ADHD Syndrom, Playground, Eden Farewell i debiutantów z Undead Divinity.
Podczas festiwalu w klubie będzie miała miejsce wystawa prac plastycznych artystów związanych z TKA Ferment sponsorowana przez odzieżową firmę Blud. Ukaże się również 50-stronicowy drugi numer współfinansowanego przez Urząd Miasta Nowego Targu „Ferment Zine’a” poświęconego w dużej części festiwalowi. Festiwal to również niezależna giełda, na pewno nie zabraknie stoisk największych niezależnych dystrybutorów z kraju. Można będzie więc nabyć płyty, fanziny, literaturę, ciuchy i inne gadżety związane z undergroundową kulturą.
Początek imprezy w piątek 25 czerwca o godzinie 17.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIPortfel IIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Brązowy...
    35 zł
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.