PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

Tam gdzie urodził się i umarł Jezus

Środa, 30 grudnia 2009 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Tam gdzie urodził się i umarł JezusNiezwykle interesujące było spotkanie z red. Mariuszem Kusiem zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury. W połowie listopada dziennikarz Radia Vox FM odbył podróż do Ziemi Świętej, objechawszy niemal cały Izrael, w tym terytoria Autonomii Palestyńskiej. Przedstawił kilkaset fotografii z Jerozolimy, Betlejem, Nazaret, Góry Tabor, Kany Galilejskiej, znad Jeziora Genezaret, z Kafarnaum, Qumran (Gomory), znad rzeki Jordan i Morza Martwego z Jerycha i Betanii. Duża część zdjęć wykonana była tam, gdzie fotografować nie wolno, n.p. w miejscach szczególnego kultu religijnego. Było też kilka ujęć zabronionych przez wojsko – na mur otaczający Autonomię.


Swe wrażenia przekazywał M. Kuś bez przesadnej poprawności politycznej, opisując nędzę zamkniętych na swych terytoriach Palestyńczyków, opowiadając o wszechobecności broni palnej niemal we wszystkich miejscach, ale również o zamknięciu przez Arabów Żydów, którzy ze swego państwa mogą wyjechać tylko drogą powietrzną lub morską. Dziennikarz przeżył także groźną przygodę, kiedy to bus, którym jechał, został ostrzelany przez żołnierza izraelskiego i na miejscu zginął jadący nim Francuz.

Z red. Mariuszem Kusiem spotkamy się jeszcze raz w znacznie przyjemniejszych okolicznościach. Od godz. 23:00 poprowadzi on zabawę Sylwestrową w amfiteatrze.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.