PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

„Zabawy ładne, zabawy brzydkie” Krzysztofa Michno w Galerii Kancelarii „Pod Papugami”

Poniedziałek, 29 czerwca 2015 r.
Autor: Piotr Kyc

„Zabawy ładne, zabawy brzydkie” Krzysztofa Michno w Galerii Kancelarii „Pod Papugami”25 czerwca po raz kolejny zakopiańska Galeria Kancelaria „Pod Papugami” mieszcząca się w Kancelarii Adwokackiej Mecenas Małgorzaty Górbiel i Mecenasa Krzysztofa Wróbla zorganizowała wernisaż wystawy. Tym razem gościem Galerii był Krzysztof Michno , który zaprezentował szereg intrygujących , bajecznie kolorowych obrazów pod wspólnym tytułem ”Zabawy ładne, zabawy brzydkie”.


Krzysztof Michno, rzeźbiarz, rysownik, filmowiec dokumentalista.

Krzysztof Michno urodził się w 1956 r. w Krakowie. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Rysownik, grafik, reportażysta, scenarzysta, podróżnik. Współpracował z TVP przy realizacji filmów dokumentalnych, jest autorem licznych scenariuszy telewizyjnych m.in. "Gdzie ja idę, Wy kiedyś pójdziecie" - film z udziałem ks. prof. J. Tischnera.
O sobie Krzysztof Michno pisze tak: "Rysunek jest mi formą bodaj najbardziej osobistą, najbliższą i być może ze względu na niekonieczne rozbudowywanie pracowni, pozwalającą na zapisywanie w dowolnym miejscu i czasie tego co potrzebuję. (..).Na wiele pytań szukam odpowiedzi. Staram się realizować kolejne stawiane sobie zadania czy to w zakresie rysunku czy innych dyscyplin. Myślę, że jeszcze przede mną kawałek drogi i staram się go przejść możliwie najefektywniej... Nieskończenie uczę się chodzić po świecie".

Z tego chodzenia po świecie wyszedł powrót do ukochanego Zakopanego. Tam z przyjaciółmi "odnowił" Towarzystwo Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej i współtworzy SCENĘ A2 nie zaniedbując jednak rzeźby i rysunku.(  źródło: http://www.nowotnyart.pl)

Kancelaria Adwokacka Mecenas Małgorzaty Górbiel istnieje na rynku
usług prawniczych w Zakopanem od 1992 r. 

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.